Organizavimas

Praktiški patarimai, kaip virtuvėje tvarkingai laikyti prieskonius, kad jie kuo ilgiau išlaikytų savo savybes

Dažnuose namuose prieskonių netrūksta. Vieni jų naudojame daugiau, kiti mažiau. Kad prieskoniai išlaikytų savo savybes, turėtume juos laikyti sandariuose induose. Nederėtų jų laikyti per ilgai. Kaip ir visi maisto produktai, taip ir prieskoniai turi galiojimo laiką.

Per savo namų tvarkos organizavimo patirtį išmokau kelias auksines taisykles, padedančias palaikyti tvarką prieskonių stalčiuje ar spintelėje.

Jau kelerius metus mūsų namuose prieskoniai yra laikomi stalčiuje. Užsukamuose nedideliuose stiklainėliuose. Pipirai bei druska supilti į jiems skirtus malūnėlius. Laikomi taip pat paguldyti stalčiuje arba medinėje dėžutėje šalia kaitlentės.

Prieskonių naudojame gana nemažai. Jie yra sužymėti lipniomis etiketėmis. Kad stalčiuje išlaikyčiau tvarką ir prieskonių indeliai nesiridinėtų, panaudojau stalčiams skirtą įrankių padėklą, kuris identiškai tiko pagal reikiamus matmenis.

Siekiant prieskonius susiorganizuoti, kad būtų patogu, labai svarbu atskirti praplėštas ir naujas pakuotes. Ne retai pastebiu, kaip vienoje krūvoje atsiduria nauji ir jau anksčiau pradėti naudoti prieskoniai. Taip galime pražiopsoti prieskonių galiojimo laiką, o vykdami į parduotuvę tiksliai nežinome, kokių prieskonių jau turime ir kokių mums trūksta.

Be abejonės, vengti emocinio prieskonių pirkimo, kai galvoje sukuriame kulinarinį šedevrą, kuris taip niekuomet ir neatsiduria ant mūsų pietų bei vakarienės stalo. Pagaliau, apskritai pamirštame, kad tokius prieskonius turime. Jie užima vietą ir kelia sumaištį prieskonių lentynoje.

Kad prieskonius galėtume susiorganizuoti tinkamai, greičiausiai mums prireiks papildomo inventoriaus: dėžučių, stalčiams skirtų ar sukamų padėklų. Kelios variacijos, kaip galima laikyti prieskonius, kad atidarius spintelę būtų lengva juos surasti.

Daugiau patarimų galite rasti @susitvarkyk „Instagram“ paskyroje!

#SUSITVARKYK , ir viskas bus gerai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *