Švara

Tvarkymosi rutinos darbas: pasikloti lovą

Kad rytas būtų labas, o miegas saldus, padėkime sau prisijaukinti kasdienę tvarkymosi rutiną. Tai svarbi dalis, norint atrasti raktą į sistemingą namų ruošą. Kuomet žinome į ką reikia atkreipti dėmesį, namų tvarkymosi įpročiai lengvu žingsniu įsilies į jūsų dieną.


Apie tvarkymosi rutiną galite paskaityti šiame mano straipsnyje ČIA. Priminsiu, kad namų priežiūrą galima skirstyti į:

 • Namų tvarkymą;
 • Namų valymą.

 

Kad namai džiugintų, juos tvarkyti turėtume kasdien. Kiekvienam iš šių, kasdieninės namų tvarkymosi rutinos darbų, reikėtų skirti po keletą minučių savo brangaus laiko:

 • pasikloti lovą;
 • patikrinti grindis;
 • sutvarkyti paviršius;
 • pasirūpinti indais;
 • surinkti daiktus;
 • pasirūpinti skalbiniais.

Diena dažniausiai prasideda nuo rytinių ritualų. Vienas jų – lovos klojimas. Tai yra vienas iš namų tvarkymosi darbų, kurį mes atliekame kiekvieną dieną.

Pasikloti lovą svarbu ne tik tam, kad būtų tvarkinga užėjus į miegamąjį. Iškedenti, išvėdinti ir paruošti saldžiam miegui patalai, suteiks jaukumo mėgaujantis poilsiu. O ir gerai pailsėję, lengviau pasitiksime mūsų laukiančius iššūkius.

Lovos klojimas 

Tai dienos rutinos darbas, kurį galima atlikti bet kuriuo dienos metu. Būna, kad pavyksta padaryti likus vos kelioms minutėms iki einant miegoti. Todėl visada žinau, kad atėjus į miegamąjį, bus pagaliau laikas ramybei. O į saldų miegą palydės lovos nuklojimo ritualas.


Keletas patarimų, padėsiančių atliekant lovos klojimą:⠀
 • Miegamąjį baldą užtenka tiesiog pakloti: pataisyti antklodę ir patiesintiti paklodę, padėti į vietas papurentas pagalves, užkloti lovatiese ar pledu;
 • Nereikia tam daugybės pagalvėlių ar užtiesalų;
 • Lovos nuglostymui, kaip kad būna viešbutyje, galima neskirti daug dėmesio. Nebent labai norite ir turite tam laiko.
 • Pravartu prieš miegą išvėdinti kambarį. Bent 5 minutėms palikite atvirą langą šviežio oro įleidimui į patalpą.

Kas turėtų atlikti lovos klojimo darbą? Kiekvienoje šeimoje galioja savos taisyklės. Mes esame susitarę, kad jei antroji pusė dar vis snaudžia, atsikėlusi – ji ir sutvarko patalus. 

Vaikai, jau nuo trejų metų amžiaus, savo lovas yra pajėgūs kloti patys.

Tokiu būdu jiems formuojasi įprotis. Tėvai paklotas lovas tik pataiso. Nereikia tikėtis, kad jie šį darbą atliks idealiai, tačiau mažais žingsniais pasistūmės į priekį.


Paklotos lovos namams suteikia jaukumo, o mums pasitikėjimo, kad ši diena yra mūsų rankose. Lovos klojimas yra smulkmena? Žinoma, bet iš smulkmenų ir lipdome gyvenimą.

Kituose tinklaraščio įrašuose aptarsiu kitus kasdieninės namų tvarkymosi rutinos darbus. Dalinsiuosi patarimais, kurie gali padėti lengviau bei greičiau susitvarkyti. 

Kad būtų lengviau prisiminti kokius darbus kada atlikti, sukūriau “Kasdieninės namų ruošos tvarkymosi atmintinę” bei  “Kasdieninė tvarkymosi rutina. Kiek laiko tvarkomės?” .Juos nemokamai atsisiųsti galite paspaudę ČIA.

 

#SUSITVARKYK , ir viskas bus gerai!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *