Švara

Tvarkymosi rutinos darbas: indų plovimas

Nešvarūs indai sudėti plautuvėje – lyg magnetas traukia vienas kitą. Jie niekur nedings, nebent negamintume maisto ir valgytume ne namuose. Įmanomas, tačiau retas scenarijus. Kad nešvariais indais nebūtų nukloti visi virtuvės paviršiai, pasistenkite laikytis kasdieninės rutinos ir tai nebus bėda. 


Jei tik yra galimybė, ir, jei dar neturite, pagalvokite apie indaplovės įsigijimą. Ar kada susimąstėte: kiek laiko praleidžiate besirūpinant, kad indai būtų vėl švarūs? Kiek tam energijos ir išteklių sunaudojate?  Indaplovė – mano namų pagalbininkė. Jai sugedus, tikrai galiu nustoti gaminti maistą ir nebejaučiu jokio alkio. Prisipažinsiu, nemėgstu plauti indų.

Kai namuose yra indaplovė, indų priežiūra gerokai paprastesnė:
  • Ryte, prieš pradedant ruošti pusryčius, iškraustote švarius indus iš indaplovės;
  • Dienos bėgyje pildote indaplovę nešvariais indais;
  • Prieš einant miegoti, įjungiamas prietaisas, kad ryte švarius indus sudėtumėte į vietas; 
  • Jei maisto gamyba vyksta dažnai, o ir šeima didelė, indaplovę junkite dažniau.

Pradėjus pusryčių ruošimą, kuomet indaplovė pilna, akimirksniu jūsų virtuvės stalviršiai bus nukloti nešvariais indais. Neliks vietos patogiam maisto gaminimui. Pagaliau, neliks malonumo suktis virtuvėje. O maistas mėgsta gerą nuotaiką.


Jei tenka indus plauti rankomis, prieš pradedant gaminti maistą, pasirūpinkite, kad  plautuvė būtų tuščia. Ruošiant valgį, nešvarius indus ir įrankius dedame į plautuvę. Jei keptuvėje niekas nesvyla, ir nereikia nuolat maišyti puodo, juos plaukite, kol maistas kunkuliuoja ant viryklės ar orkaitėje.

Laikantis šių patarimų, liks mažiau nešvarių indų po vakarienės. Bus didesnė motyvacija susitvarkyti, žinosite, kad ilgai neužtruksite.

Ypatingai rekomenduoju išsiugdyti arba laikytis įpročio – tvarkyti virtuvę, kol gaminame maistą. Pilnu skrandžiu judėti gerokai sunkiau.


Dar viena svarbi smulkmena – indai turėtų būti laikomi patogioje vietoje: juos iškraustant iš indaplovės, bus paprasčiau sudėti į vietas. Taip pat ir plaunant rankomis, atraskite virtuvėje tinkamą vietą, kad būtų patogu sudėti indus išdžiūvimui.

Atliekant šį darbą rankomis, naudokite kempinėlę arba šepetėlį su rankena. Pastarąjį patogu naudoti plaunant puodus ir keptuves. Virtuvės paviršiams nuvalyti, naudokite šluostę.

Nepamirškite tinkamai prižiūrėti indų plovimo kempinėlių ar šepetėlių: 
  • Švariai išplauti ir paruošti kitam naudojimui;
  • Gerai nusausinti pasinaudojus;
  • Plauti skalbimo mašinoje, ne žemesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje;
  • Kai kurios kempinėlės ir šepetėliai yra tinkami plauti ir indaplovėje;
  • Laiku pakeisti;
  • Jei yra galimybė, rinktis aplinką tausojančius.

Indams plauti, tiek rankomis, tiek indaplovėje, pasistenkite naudoti natūralesnes priemones. Šiuo metu tikrai yra iš ko rinktis. Tokiu būdu mažiau cheminių medžiagų paklius į mūsų vandenis. 

Kituose tinklaraščio įrašuose aptarsiu kitus kasdieninės namų tvarkymosi rutinos darbus. Dalinsiuosi patarimais, kurie gali padėti lengviau bei greičiau susitvarkyti.

Kad būtų lengviau prisiminti kokius darbus kada atlikti, sukūriau “Kasdieninės namų ruošos tvarkymosi atmintinę” bei  “Kasdieninė tvarkymosi rutina. Kiek laiko tvarkomės?”. Juos nemokamai atsisiųsti galite paspaudę ČIA.

 

#SUSITVARKYK , ir viskas bus gerai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *