Švara

Tvarkymosi rutinos darbas: grindų patikrinimas

Kai namuose verda gyvenimas, kartu su juo verda ir nešvarumai, kurie krenta žemyn ir apsigyvena ant grindų. Kartais to net nepastebi, basomis kojomis jau ir vaikščioti darosi nesmagu. O nešvarumai, šviesos greičiu pasklinda per visus namus.


Tęsiant kasdieninės tvarkymosi rutinos temą, šįkart aptarsime, kaip tinkamai tikrinti ir prižiūrėti grindis kiekvieną dieną.

Kasdieninis grindų patikrinimas – nėra visų namų siurbimas ar jų plovimas. Tai laiku sušluoti, susiurbti ar nuvalyti nešvarumai. Po maisto gaminimo virtuvėje, šeimos susibūrimų prie valgomojo stalo, prieškambaryje – po tortų kepimo festivalio smėlio dėžėje.  

Grindų patikrinimas ir sutvarkymas trunka vos kelias minutes. Jį gali atlikti ir suaugę, ir savarankiškumo besimokantys vaikai.

Šis kasdienis darbas leis lengviau atsikvėpti. Jei grindų nešvarumus sutvarkome iš karto, visų grindų siurbimas ir plovimas tampa darbu vieną kartą per savaitę. Kaip tai pavyksta, kalbėsime prie savaitinių namų valymo/tvarkymo rutinos darbų.


Kasdieniniai grindų priežiūrai galime naudoti:
  • Grindų šluotelę;
  • Siurblį – šluotą;
  • Grindų šepetį su purkštuku;
  • Mikropluošto šluostę.

Geriausia pasirinkti vieną ar kelis mėgstamiausius grindų priežiūros įrankius.

Bus patogiau, jei laikysime lengvai pasiekiamoje ir prieinamoje vietoje. Prireikus, galėsime greitai jais pasinaudoti. 

Įrankius reikėtų rinktis pagal namų grindų dangą, biudžetą, garso režimą. Pastarasis kriterijus aktualus šeimoms, auginančioms mažus vaikus ar augintinius.


Greitam dėmių nuo grindų nuvalymui galima pasigaminti veiksmingą valiklį iš natūralių medžiagų.
Receptas:
  • 450 ml šilto vandens
  • 100 ml acto
  • 140 ml degtinės
  • 3 – 4 lašai indų ploviklio
  • 5 -10 lašų mėgstamo eterinio aliejaus

Visus ingredientus supilti į buteliuką su purkštuku. Prieš naudojant suplakti, kad susimaišytų visos sudedamosios dalys. Sunaudoti per 30 dienų. Tinka ne tik grindų dėmėms, bet ir virtuvės paviršiams valyti. Nenaudoti ant stiklų bei veidrodžių.


Namų tvarkymosi kasdieninė rutina neturi būti varginanti.

Ją atliekant, reikėtų skirti 10-15 minučių kiekvienam darbui.

Tvarkantis kasdien po truputį, tai gali tapti maloniu įpročiu.

Kituose tinklaraščio įrašuose aptarsiu kitus kasdieninės namų tvarkymosi rutinos darbus. Dalinsiuosi patarimais, kurie gali padėti lengviau bei greičiau susitvarkyti. 

Kad būtų lengviau prisiminti kokius darbus kada atlikti, sukūriau “Kasdieninės namų ruošos tvarkymosi atmintinę” bei  “Kasdieninė tvarkymosi rutina. Kiek laiko tvarkomės?” .Juos nemokamai atsisiųsti galite paspaudę ČIA.

 

#SUSITVARKYK , ir viskas bus gerai!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *