Švara

Tvarkymosi rutinos darbas: daiktų surinkimas

Tvarkingi ir jaukūs namai suteikia daugiau poilsio juose. Kai paviršiai nukloti daiktais, ne visada reikalingais, vėliau darosi sunku surasti tai, ko ieškai. Tad šį kartą dalinuosi patarimais apie dar vieną kasdieninį namų tvarkymosi darbą – surinkti daiktus.


Visų mūsų namai ir gyvenimas juose labai skiriasi. Tačiau dažnas iš mūsų pamirštame, o gal kartais patingime, laiku padėti daiktus į jų vietas. Nė nepastebi, kuomet toje vietoje guli ne vienas, bet jau visa dėlionė pasiklydusių daiktų.

Gera pradžia netvarkai. Ji sukuria vizualinį triukšmą.

Tuomet mes galime pradėti jausti nerimą, nuolatinį nuovargį. Namuose nebesiilsima.


Kad taip neatsitiktų, sprendimas paprastas. Daiktus surenkame ir grąžiname į jiems skirtas vietas.

Kiekvieną dieną. 

Šiam darbui atlikti turėkite atskirą dėžę ar krepšį. Turint laisvesnes kelias minutes, surinkite į jį ne vietoje padėtus daiktus, pavyzdžiui:

  • žaislus;
  • drabužius;
  • iš pašto dėžutės parsineštą turinį;
  • kosmetiką;
  • kanceliarines priemones;
  • žurnalus ir knygas.

 

Galima turėti ir kelias tokius krepšius. Vaikams patogu turėti kiekvienam savo. Tuomet patys puikiai galėsi pasirūpinti, kad daiktai atsirastų savo vietose. Jei šeimoje vaikai dar per maži šiam darbui, skirkite žaislų surinkimui kelias minutes prieš jų pietų miegą. Taip galėsite ir jūs ramiai pailsėti.


Pašto dėžutės turiniui, žurnalams, laikraščiams sudėti panaudokite dėklus. Sutaupys vietos. Tik nepamirškite, kad tas dėžutes retkarčiais reikia peržiūrėti ir atsisakyti nereikalingo turinio.

Kiekvieno daikto atskiras paėmimas ir nunešimas į vietą užimtų daug laiko. Kuomet visi daiktai surinkti į vieną krepšį, tereikia nueiti, pavyzdžiui, į miegamąjį ir iš jo atrinkti tai, kas šiame kambaryje ir turi likti. Tokiu būdu aplankyti kitas namų erdves. Dienos pabaigoje krepšys lieka tuščias. 

Daiktų surinkimas suteiks tvarkingų namų pojūtį. Nurims triukšmas ir ateis ramybė.


Kituose tinklaraščio įrašuose aptarsiu kitus kasdieninės namų tvarkymosi rutinos darbus. Dalinsiuosi patarimais, kurie gali padėti lengviau bei greičiau susitvarkyti.

Kad būtų lengviau prisiminti kokius darbus kada atlikti, sukūriau “Kasdieninės namų ruošos tvarkymosi atmintinę” bei  “Kasdieninė tvarkymosi rutina. Kiek laiko tvarkomės?”. Juos nemokamai atsisiųsti galite paspaudę ČIA.

 

#SUSITVARKYK , ir viskas bus gerai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *