Švara

Sušilę orai – puikus laikas nusivalyti langus: šiuolaikiški būdai, kaip nevargstant tai padaryti

Langų valymas – sezoninis namų priežiūros darbas, dažniausiai atliekamas dukart per metus. Gyvenant greta judrios gatvės, tikėtina, langus valyti teks dažniau. Todėl jei langais planuojate rūpintis patys, pirmasis žingsnis link švarių langų yra profesionalūs ir puikią darbo kokybę užtikrinantys langų valymo įrankiai bei priemonės.

Jau praėjo langų blizginimo laikraščiais era, kai langų valymas buvo ne tik visos dienos, tačiau viso savaitgalio darbas. Bent jau man, nekeliantis jokių smagių prisiminimų, veikiau neviltį, kai valai valai, o norimo rezultato nėra.

Štai įrankių bei priemonių sąrašas spindinčiai langų švarai palaikyti:

 • Kibiras vandeniui;
 • Vanduo;
 • Indų ploviklis;
 • Mikropluošto šluostė nešvarumams nuvalyti;
 • Mikropluošto šluostė stiklų blizginimui;
 • Vandens braukiklis;
 • Langų valytuvas su šluoste;
 • Gremžtukas;
 • Teleskopinė lazda;
 • Kreminės konsistencijos valiklis;
 • Stiklų bei veidrodžių valymo priemonė;
 • Šluotelė ar šepetėlis voratinkliams.

Langų valymo eiga

Į kibirą įsipilame šalto ar vos drungno vandens, įlašiname kelis lašus indų ploviklio. Jei vanduo kalkėtas, galime įpilti pusę stiklinės acto arba valiklio skirto būtent langų stiklams bei rėmams valyti.

Jei kibiras yra skirtas būtent langų valymui, jis turės du skyrius. Tuomet vienoje kibiro pusėje esančiu vandeniu geriausia valyti langų rėmus, kitu langų stiklus. Arba turėti du kibirus, vieną didesnį, kitą mažesnį. Rėmams bei palangėms skirtas vanduo, tikėtina, bus labiau užsiteršęs. O, šie nešvarumai liks ant stiklo.

Pirmiausia, šluotele ar šepetėliu susirenkame voratinklius. Tuomet mikropluošto šluoste, suvilgyta mūsų pagamintu tirpalu, nuvalome langų rėmus iš išorės. Merkiame langų valytuvą su šluoste į vandenį, nusausiname ir valome lango stiklą. Nuvalome jį bent kelis kartus. Jei imsime sausinti nešvarų langą, ant jo liks nešvarumų ruožai. Perplaukite šluostę pasigamintu tirpalu dar kartą ir vėl nuvalykite stiklą. Tik tuomet vandens perteklių nubraukite vandens braukikliu.

Langų stiklai iš lauko yra gerokai labiau nešvarūs nei iš vidaus, todėl itin svarbu, pirmiausia, juos švariai nuplauti ir tik tuomet nubraukti vandenį. Nesausinkite trinant popieriniu rankšluosčiu ar šluoste. Taip ne tik, kad bus palikti audinio ar popieriaus plaušeliai, bet ir įelektrintas paviršius, kas dulkes trauks dar stipriau. Kuo stipriau trinsite, tuo daugiau nešvarumų pritrauksite. Šiuo atveju, braukiklis yra išsigelbėjimas.

Nuvalius lango rėmus bei stiklą iš išorės, nuvalome palangę ir persikeliame prie vidinės lango dalies. Nuvalome lango vidinį rėmą, lango rėmo kraštus. Prie sunkiau pasiekiamų paviršių padės prieiti siauras šepetėlis. O, baltus plastikinių langų rėmus geriausiai nuvalo mikropluošto šluostė ir kreminės konsistencijos valiklis-pienelis. Jis padės atšviežinti ir plastikines palanges.

Lango rėmo bei stiklo valymas iš vidaus lygiai toks pat, kaip ir išorės. Tik patį lango stiklą, geriau, valyti mikropluošto šluoste suvilgyta pasigamintu tirpalu. Mažiau vandens nuvarvės nuo valomo stiklo. Apie šluostes galite skaityti mano anksčiau rašytą straipsnį ČIA.

Po braukiklio likusius vandens ruožus galima nusausinti langų blizginimui skirta šluoste. Kurią, valant langus, patogiausia laikyti kišenėje.

Ir tik tuomet, kai langų stiklai švarūs ir norite nepriekaištingo rezultato, galima panaudoti langų skystį, kuris nuvalys, likusias kieto vandens apnašas ar nešvarumus, kurių nepastebėjome.

Prilipusius lipdukus ar kitus stipriai prikibusius nešvarumus galima nugremžti metaliniu gremžtuku. Kad nepažeisti paviršiaus, naudoti ant sutepto paviršiaus, ne stačiu kampu.

Teleskopinė lazda padės pasiekti labai aukštai esančius ar sunkiai prieinamus langus. Jų yra įvairių dydžių.

O renkantis langų valymo įrankius, svarbu atkreipti dėmesį į jų tvirtumą bei patogumą. Profesionalams skirti valymo įrankiai bus tuo pat metu tvirti ir lengvi. Pagaminti iš nerūdijančio plieno bei plastiko konstrukcijos. Vandens braukiklio guma bus keičiama ir tarnaus penkis ar dešimt metų. Noriu pasakyti, kad geri langų valymo įrankiai spės atsibosti, nespėjus sulūžti. Užteks ilgam.

Plačiau apie langų valymo įrankius, priemones bei valymo taisykles galite sužinoti mūsų pokalbyje su Inga Talačkiene, UAB „Manjana” administracijos ir kokybės vadove.

Daugiau patarimų galite rasti @susitvarkyk „Instagram“ paskyroje!

#SUSITVARKYK , ir viskas bus gerai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *