Organizavimas

Patarimai, kurie padės virtuvėje palaikyti tvarką: daiktai turi turėti savo vietas

Virtuvėje man patinka suktis greitai. Lengvai rasti reikiamus daiktus bei produktus. Taupyti savo laiką. Organizuotas daiktų laikymas virtuvėje ne tik džiugina akį, bet ir padeda palaikyti tvarką. Daiktai turi savo vietas.

Jau ne kartą esu minėjusi, jog idealiai suorganizuotų paviršių bei erdvių, it Pinterest pateikiamose nuotraukose, neverta siekti. Ten slypi nemažai apgaulės, kuri gerokai skatina vartojiškumą. Iš tiesų, savo namų virtuvės tvarką galime susiorganizuoti pritaikę vos keletą nebrangių ir greitų sprendimų.

Pirmiausia, visi virtuvėje esantys daiktai turėtų būti ištraukti į dienos šviesą ir sugrupuoti. Geriausia, kai vienos rūšies daiktai yra vienoje vietoje, nepabirę per visus stalčius ar spinteles.

Dažnai naudojami daiktai turėtų būti lengvai pasiekiami. Tačiau tai nereiškia, kad jais derėtų nukrauti visą virtuvės stalviršį. Tikrai ne. Taip prarandame vietą maisto apdorojimui, serviravimui. Taip pat sukuriame ir vizualinės netvarkos įspūdį, kuris lyg triukšmas, mus ima varginti.

Dažnai spintelės bei stalčiai neatitinka mūsų poreikių. Tai lentynos per plačios, per aukštos. Stalčiaus erdvė ne iki galo išnaudojama. Kad ir kiek besitvarkytume, tvarkos vis tiek nėra. Kad ji atsirastų ir išliktų ilgam, pasitarnaus stalčių bei spintelių priedai.

Štai keletas pavyzdžių, kaip stalčių priedai keičia ne tik tvarką stalčiuose ar spintelėse, bet ir taupo mūsų laiką.

Įstatoma lentynėlė

Lyg ir smulkmena, tačiau sprendžia eilę klausimų. Sunku jos paskirtį aprašyti, lengviau perteikti naudojant praktiškai (žemiau pateikiu trumpą video). Yra skirtingų dydžių, gali būti montuojamos vienos ant kitų. Padės išnaudoti aukštas spinteles ar gilius stalčius. Bus pritaikomos ne tik virtuvėje. Puikiai tiks tiek vonioje, tiek darbo kambaryje ar sandėliuko lentynoms.

Dangčių laikiklis

Puodų ir keptuvių stalčius gali būti sutvarkomas akimirksniu. Tereikia panaudoti dangčių laikiklį, kuris sutaupys vietos. Puodai patogiai bus sudedami vienas ant kito. Prireikus paimami neišverčiant viso stalčiaus ar spintelės. Toks laikiklis pasitarnaus ir pjaustymo lentelių laikymui, keptuvėms bei jų dangčiams sudėti.

Padėklai į stalčius

Padėklus stalčiuose esame įpratę naudoti tik įrankiams susidėti. Savo namuose juos panaudojau prieskonių indeliams suguldyti (žemiau pateikiu video). Yra įvairių dydžių, tiek siauriems, tiek platesniems stalčiams. Tokie padėklai tiks ir vaistams laikyti, jei juos laikote stalčiuje. Tiks ir kanceliarinėms priemonėms, darbo stalo stalčiuje susidėti. Aš patogią virtuvę įsirengiau su IKEA pagalba.

Daugiau patarimų galite rasti @susitvarkyk „Instagram“ paskyroje!

#SUSITVARKYK , ir viskas bus gerai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *