Gyvenimas

Kaip pasiruošti stovyklavimui, kad laikas gamtoje būtų malonus ir komfortiškas: nepamirškite šių daiktų

Šios savaitės pradžioje visa šeima išsiruošėme stovyklauti prie ežero. Augant vaikams norisi kurti šeimos tradicijas, prisiminimus, ieškoti nuotykių. Mūsų su vyru vaikystėse taip pat būta stovyklavimo su savo tėvais ir džiaugiamės pačiais geriausiais prisiminimais.

Pasiruošimas kelionei prasidėjo nuo palapinės paieškos. Nuo senų laikų turėjome tik dvivietę. Įsigijome šešiavietę su prieangiu ir dviem miegamosiomis zonomis. Su dviem įėjimas, tinkleliais nuo vabzdžių. Atsparumas vandeniui siekia 4000 mm/cm2 su vandeniui atspariomis siūlėmis. Puikiai atlaikė lietingą vakarą bei popietę. Turi langelius, tad prieangyje šviesu.

Stovyklavome Vėžežeryje, Kelmės rajone. Tik išlipus iš automobilio mus pasitiko akliai (kitaip vadinami sparvomis ar bimbalais). Jų įkandimai mane gana stipriai alergizuoja, todėl buvo reikalinga apsauga ne tik nuo uodų, bet ir minėtų aklių. Dėl itin karštos vasaros jie visiškai pamišę. Jau kelintas mėnuo mus gelbsti specialus prietaisas. Jis veikia dujomis, kurios kaitina ant plokštelės padėta repilentą. Ir 21 kv.m atstumu apsaugo nuo vabzdžių. Stovyklauti vykstant ilgesniam laikui, iš karto verta įsigyti dujų bei repilentų papildymą.

Apšvietimas. Įsigijome pakraunamą lemputę turistavimui. Yra daug apšvietimo pasirinkimų, gali būti ir kaip prožektorius. Be papildomo krovimo atlaikė visas tris paras, nors miegodavome su mini apšvietimų, kad, jei ko prireiktų vaikams, nereiktų galvos naktį nusilaužti ieškant.

Čiužiniai. Pasiėmėme kelis variantus. Du jau turimus, kuriuos naudojame svečių namuke. Minkšti, poroloniniai, labai patogūs miegoti, tačiau automobilyje užima itin daug vietos ir traukia drėgmę. Kitus du paėmiau iš sesers, pripučiami keturiais burnos įpūtimais. Susilanksto, kaip miegmaišis transportavimui. Bet man jie per kieti ir nugarai prastai, kam kietas paviršius nepatinka. Todėl papildomai įsigijome turistines loveles, išbandysiu ir tęsiant turistavimo nuotykius pasidalinsiu, ar veikia.

Sulankstomos kėdės. Ir į mišką, ir į pliažą. Be jų niekaip. Susilanksto ir užima mažai vietos, užsimeti ant peties ir varai.

Turistavimo stalas. Pasiskolinome iš vyro tėvų. Labai reikalingas daiktas.

Vežėmės kepsninę Kamado skaniam maistui ir troškiniams, jei reikia užsivirti vandenį. Sunki ir užima vietos, bet ji mus gelbėjo, nes nežinojome, ar bus elektra, nepasiėmėme virdulio (vėliau paskolino Vėžežerio šeimininkai). Galėjome pasiimti namuose turimą keliaujančią kaitlentę, būtų labai pasiteisinę. Tačiau labiausiai verta pagalvoti apie turistinę viryklę kaitinama dujomis.

Nebenorėjome investuoti ir vežėmės patalynę iš namų. Turėjome dvi drėgnas naktis su 12 laipsnių, tad kita investicija yra miegmaišiai.

Ateičiai turime susirasti patogius turistinius indus. Geriau apgalvoti maisto laikymo klausimą ar produktų pasirinkimą, kai neturime šaldytuvo.

Dar pasiteisino lauko ilgintuvas bei telefono įkrovimo be elektros prietaisas, kuris buvo pakrautas ir be papildomo elektros šaltinio pakrovė telefonus ne tik ryšiui, bet ir akimirkoms įamžinti.

Daugiau patarimų galite rasti @susitvarkyk „Instagram“ paskyroje!

#SUSITVARKYK , ir viskas bus gerai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *