blogas

Viskas, ką būtina žinoti apie lauko baldų priežiūrą: vien tik valymo neužtenka

Vasara neabejotinai sodybų bei vakarojimo terasose metas. Iš palėpių, garažų ar rūsių traukiame lauko baldus. Dažnu atveju, deja, jie atrodo ne taip, kaip norėtume. Keletas patarimų, kaip prižiūrėti lauko baldus.

Plastikiniai baldai Plastikinius baldus prižiūrėti itin paprasta, jei turime kelias valymo priemones.

Jei baldų plastikas nėra patamsėjęs ir tiesiog norisi nuplauti purvą, pakaks kibiro vandens ir indų ploviklio. Jo įlašinti tiek, kad vanduo lengvai suputotų. Griebiame kokybišką mikropluošto šluostę ir nuvalome paviršių. Po nuvalymo gausiai nuskalaujame vandeniu.

Jei tokio baldų plovimo nepakanka, pravers kelios priemonės:

Soda. Naudojant sausą sodą, ji padės nupoliruoti patamsėjusį baltą plastiką. Privalumas, kad tai dažno virtuvės spintelėje randama priemonė. Trūkumas – gausiai byra. Po poliravimo, teks susitvarkyti aplinkui. Paviršių nuskalaujame vandeniu ar nuvalome švaria drėgna šluoste. Įsitikinkite, kad paviršius nebus subraižytas.

Bio akmuo. Sudrėkinta kempinėle imame priemonės ir nuvalome baldus. Bio akmuo mano viena labiausiai pamėgtų priemonių. Atliks ir valymo, ir poliravimo darbą. Nuskalaujame vandeniu ar nuvalome drėgna šluoste. Privalumas – universali ir puikiai savo darbą atliekanti priemonė, nebraižo paviršiaus. Trūkumas – rasite ne visuose prekybos centruose.

Valomasis pienelis. Valomasis pienelis, kaip ir bio akmuo, valo ir poliruoja nebraižant paviršiaus. Valome kempinėle arba vos drėgna mikropluošto šluoste. Nuskalaujame vandeniu.

Medinių baldų atnaujinimas

Mediniai baldai itin jaukūs, tačiau atnaujinimas reikalauja daugiau pastangų. Kaip tik toks atnaujinimas laukia uošvių namuose. Kad visą procedūrą atlikčiau teisingai, pasiskambinau į nemokamą „Tikkurila“ dažų liniją ir uždaviau man rūpimus klausimus. Jau esu pasimokiusi, geriau skambinti prieš pradedant dažyti nei jau prisivirus košės.

 

– Kaip prižiūrėti medinių baldų paviršių?

– Jei bal do medis vis dar gerai apsaugotas aliejumi ar dažais, pakanka jį nuplauti vandeniu su indu plovikliu, panaudojant mikropluošto šluostę. Nuvalyti drėgna šluoste, leisti išdžiūti. Jei ant paviršiaus yra likę riebalų ar kitų sunkiau nuvalomų nešvarumų, pagelbės būtent mediniams lauko fasadams bei baldams tinkantis specialus valiklis.

– Kaip aliejuoti medinių baldų paviršių?

– Jei medinių baldų paviršius nebuvo dažytas, tačiau atrodo išsausėjęs ar net įskilęs, tuomet reikalingas aliejavimas. Prieš aliejuojant baldo paviršių reikėtų nuvalyti, leisti nudžiūti ir užtepti terasoms bei lauko baldams skirtą aliejų. Geriausia, kad aliejus būtų su spalva. Spalvą galima rinktis iš įvairių atspalvių ir parinkti panašiausią į natūralią medienos spalvą, jei yra tam poreikis. Bespalvis aliejus nesaugo medienos nuo UV spindulių ir mes nerekomenduojame lauko sąlygomis naudoti nespalvinto aliejaus. Nebent tie lauko baldai stovi po stogu ir negauna tiesioginių saulės spindulių. Aliejavimas yra tinkamesnis pasirinkimas, jei baldas laikomas po atviru dangumi, gauna ir lietaus, ir tiesioginių saulės spindulių. Aliejų dengti 1 sluoksniu. Gerai įtrinkite, kad aliejus vienodai susigertų į medieną. Svarbu aliejaus nepadauginti, kad ant paviršiaus nesusidarytų plėvelė neleidžianti medžiui kvėpuoti. Jei matote, kad aliejus susigėrė netolygiai ir liko daug blizgių paviršių, perteklių iš karto nuvalykite šluoste. Dengite tik sausą paviršių. Medienos drėgnis turi neviršyti 20 proc., nes šlapia mediena nesugeria aliejaus ir jis lėtai džiūsta. Maždaug savaitę aliejuotą paviršių naudokite atsargiai, kol jis galutinai nesutvirtėjo ir neįgavo reikiamo patvarumo. Jei reikia, maždaug po 2 d. nešvarų paviršių galima švelniai valyti mikropluošto šluoste. Nuolat atmosferos veikiamą paviršių rekomenduojama aliejuoti kas 1–3 metus.

– Kaip dažyti baldus?

– Jei medinių baldų paviršius anksčiau dažytas nebuvo, kaip ir minėjau galite aliejuoti, dažyti arba lakuoti. Prieš dažant paviršių reikėtų nuvalyti, padengti impregnantu, leisti nudžiūti ir dengti dažais. Jei paviršių norite nulakuoti, pirmas lako sluoksnis turėtų būti blizgus lakas, o antras gali būti arba blizgus, arba matinis, taip pat kaip ir dažams galima pasirinkti norimą spalvą.

– Kaip perdažyti lauko baldus? – Jei medinių baldų paviršius jau yra dažytas, tačiau jo būklė nedžiugina ir dažai yra atšokę, juos reikėtų pašalinti šveičiant. Baldų paviršius pakankamai jautrus, todėl grandiklio nereikėtų naudoti, pakaks paviršių pašveisti šlifuokliu ar kempinėle su švitriniu popieriumi, tam tiks – P150 – 180. Atšokusius dažus pašaliname, o likusį anksčiau dažytą baldo paviršių pašiaušiame, kad geriau sukibtų dažais. Jei yra vietų, kurios nušveistos iki grynos medienos, jas reikėtų impregnuoti, leisti nudžiūti ir padengti dažais. Prieš šveičiant paviršių reikėtų nuplauti specialiu valikliu ar vandeniu su indu plovikliu. O po šveitimo nuo paviršiaus nuvalyti dulkes.

Profesionaliai į mano klausimus atsakė „Tikkurila” dažymo ekspertas Audrius Dryžas.

Daugiau patarimų galite rasti @susitvarkyk „Instagram“ paskyroje!

#SUSITVARKYK , ir viskas bus gerai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *