blogas

Skalbyklės-džiovyklės  2in1 priežiūra

Skalbyklė-džiovyklė 2in1 yra išsigelbėjimas kai namuose nėra pakankamai vietos dviem atskiriems prietaisams. Džiovyklė sprendžia vietos trūkumo problemą, kai nebelieka poreikio skalbinius džiovinti įprastu būdu. Laukti kelias dienas kol išdžius. Tada vėl kabinti naujus skalbinius. Pasaka be galo. Skalbyklė-džiovyklė ar džiovyklė atskirai, taupo ne tik vietą, bet ir laiką.

Ar pastebėjote, kad namuose atsiradus džiovyklei, namuose sumažėja dulkių? Taip yra todėl, kad skalbimo metu, nuo drabužių ir kitų audinių atsiskiria nedidelis kiekis audinio atplaišų. Tai natūralus dėvėjimosi procesas, kuris skalbimo metu pasišalina su nuotekomis arba lieka ant skalbinių. Kai skalbiniai džiovinami kabinant ant įprastos džiovyklės, tos audinio atplaišos pasklinda ore, ant grindų ir tampa dulkėmis.

Kai skalbiniai džiovinami skalbyklėje-džiovyklėje, pūkus nuo drabužių surenka pūkų filtras. Jei skalbyklė-džiovyklė be šilumos siurbljo, pūkai pasišalina per nuotekų žarną į kanalizaciją. Todėl skalbiniamų audinių atplaišos nebeturi galimybės virsti dulkėmis aplinkoje.

Skalbyklę-džiovyklę 2in1, kaip ir kitus buitinės technikos prietaisus, reikėtų reguliariai prižiūrėti. Tinkama priežiūra užtikrina ne tik kokybišką skalbyklės-džiovyklės darbą, bet leidžia palaikyti aukščiausius skalbimo bei džiovinimo programų standartus. 

Kaip ir minėjau, skalbyklės-džiovyklės 2in1 yra dviejų tipų. Pirmasis, be šilumos siurblio. Tokio  tipo skalbyklė-džiovyklė pūkų surinkimo filtro neturi. Pūkai, džiovinimo metu, nuo drabužių pasišalina per nuotekų žarną. Tokiu atveju reikalinga:
– periodinė skalbyklės priežiūra/valymas
– būgno išvalymas drėgna šluoste
– apačioje esančio filtro patikrinimas
– pajungimo žarnos filtro valymas
– savaiminis būgno išsivalymas

Periodinis skalbyklės valymas reikalingas tam, kad išvengtume nemalonaus skalbyklės kvapo. Geriausia tai atlikti bent kartą per mėnesį. Paleidžiant tuščią skalbyklę ant maksimalios temperatūros. Jei tai nepadeda ir skalbyklėje lieka nemalonus kvapas, kuris ilgainiui persiduoda ir ant skalbinių, galima panaudoti specialias skalbyklės priežiūros priemones. Kurios pilamos į skalbyklės būgną. Jų galima rasti buitinės technikos salonuose skalbyklių skyriuje. Jei yra galimybė, kiekvieną mėnesį nuvalyti gumas bei tarpus tarp gumų. Jei skalbiate rečiau, tai daryti bent kartą į ketvirtį.

Po kiekvieno skalbinių džiovinimo, rekomenduojama išvalyti būgną drėgna mikropluošto šluoste, kad jei nuo drabužių džiovinimo būtų likusių pūkų, šie neapsiveltų ant naujai skalbiamų. Ypatingai, kai kardinaliai skiriasi jų spalvos.

Standartiškai, kartą į pusmetį ar ketvirtį, reikėtų atsukti apačioje esantį filtrą. Ten galima rasti ir pamestų daiktų, pavyzdžiui monetų. 

Pajungimo žarnos filtriuką būtų gerai, jog išvalytume ir nukalkintume bent du kartus per metus. Ypatingai, kai namuose kietas vanduo. Jei jis bus apsinešęs kalkėmis, gali sutrikti vandens padavimas į skalbimo mašiną. 

Skalbyklės-džiovyklės turi ir savaiminio išsivalymo programą, kuri trunka 25 minutes. Jos paskirtis pašalinti užsilikusius pūkus. Kad šie nesikauptų buitiniame prietaise, o taip pat neapveltų ir kitų skalbinių.

Antrasis skalbyklės-džiovyklės tipas – su šilumos siurbliu. Naujausios ir rinkoje bene pažangiausios Electrolux bei AEG skalbyklės-džiovyklės 2in1 turi pūkų surinkimo filtrą. Jį reikėtų valyti po kiekvieno džiovinimo. Yra ir papildomas filtriukas, kurį būtų gerai išvalyti bent kartą per mėnesį arba, kartu su pūkų surinkimo filtru, po kiekvieno džiovinimo. 

Skalbyklės dalis prižiūrima, kaip ir anksčiau minėta, paleidžiant tuščią įrenginį ant maksimaliai aukštos temperatūros. Skalbyklė-džiovyklė su šilumos siurbliu, būgno savaiminio išsivalymo funkcijos neturi. Jos ir nereikia, nes pūkai neapvelia nei būgno, nei pasišalina per nuotekas, o kaip įprastoje džiovyklėje, surenkami į pūkų filtrą.

Jei ieškote naujo įrenginio savo namams, žvalgykitės technologiškai pažangiausio ir paremto tvarumo principais. Jis taupys vandenį bei elektros energiją, tausos drabužius. Jei norite išlaikyti ilgaamžiškumą jau turimos skalbyklės-džiovyklės, nepamirškite reguliariai prižiūrėti, pagal aukščiau išvardintus punktus.

#SUSITVARKYK ir viskas bus gerai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *