blogas

Langų valymo robotų apžvalga

Pagaliau pasiryžau atlikti bandymą. Ir savo išankstinį nusistatymą apie langų valymo robotus, galbūt paneigti, o galbūt patvirtinti. Taip mano bandymo instrumentu tapo langų robotai.

Jokia paslaptis, langus mėgstu valyti naudojant profesionalius langų valymo įrankius, kuriuos naudoja ir langų valymo profesionalai. Viens, du ir nepriekaištinga švara. 

Atsakydama į socialinių tinklų sekėjų klausimus apie langų robotus, žinodama jų charakteristiką, remiuosi teoriniais argumentais:

  • Langų valymo robotas per lango rėmą perlipti negali. Jį reikia perkelti pačiam.
  • Langų valymui svarbiausi veiksniai yra švarus vanduo, geras lango stiklo nuvalymas ir nusausinimas. Langų robotas tai daro ta pačia šluoste ir ne visi robotai turi vandens purškimo funkciją.
  • Langų robotas neatpažįsta nešvarumų ir su ant lango likusiu akmenuku ar stambesne kietąją nešvarumų dalele gali subraižyti stiklą.
  • Langų robotui reikalingas elektros energijos šaltinis. Jei greta lango nėra elektros lizdo, teks apsiraizgyti prailgintojais. Ypatingai, jei planuojama nusivalyti laiptinės ar kitus toliau nuo elektros lizdų esančius langus.
  • Langų robotai galimai kruopščiai nepasieks lango kraštų bei kampų ir pačiam teks pabaigti langų valymą rankiniu būdu.
  • Langų robotas nenuvalys lango rėmo, tą teks padaryti pačiam 

Šio bandymo tikslas patvirtinti arba paneigti teorinius argumentus.

Mano pačios lūkestis į įrenginį pavadinimu robotas yra toks, kad man nieko nereiks daryti. Pavyzdžiu, kai grindis siurbia dulkių siurblys robotas, tereikia pakelti smulkius daiktus nuo žemės, kojas ištiesti ant sofos ir maigyti televizoriaus pultelį ar skaityti knygą. Toks robotas dirba už mane.

Pradėkime nuo pradžių. Išmintingoje Google paieškoje įvedusi “langų valymo roboto nuoma Klaipėdoje” radau daiktų nuomos platformą www.dalinuosi.lt . Mano džiaugsmui, buvo siūlomi du langų valymo robotai. Gera naujiena, bandymo metu abu bus galima palyginti tarpusavyje. 

Vieno langų valymo roboto nuomos kaina – 10.89 Eur. Pasiėmiau 10:00 valandą ryto ir galėjau grąžinti kitos dienos  20:00 valandą vakare. Manau, labai geras laiko intervalas. Kadangi nuomavausi abu, nuoma atsiėjo 21.78 Eur.

Pirmasis langų valymo robotas Nr.1, “XIAOMI” – Hutt C6. Pirmas įspūdis, koks mažas ir neišvaizdus. Atidarius lagaminėlį nudžiugau, pridėtos 8 ar 10 valymo šluosčių. Integruotas 80 ml talpos vandens bakas. Sauso + šlapio valymo režimai. Balsu praneša, ko ponas robotas pageidauja, pradėjo ar baigė darbą. Per burzgimą, ne viesuomet aiškiai supratau jo tariamus angliškus žodžius. Valdomas nuotolinio valdymo pultu. Galia 90 W. Siurbimo galia 3800Pa. Triukšmas 75 dB. Kaina pardavimo vietose apie 249 Eur.


Antrasis langų valymo robotas Nr.2, “Ecovacs” – Winbot 920. Tik pamačiusi pamaniau, jog minimalistiškai ir gražiai sukurtas. Atidariusi gražųjį lagaminėlį, pastebėjau, pridėtos tik trys šluostės. Vandens talpos bako neturi. Pridėtas nedidelis buteliukas su purkštuku. Sudrėkinimas vyksta vandenį užpurškus ant šluosčių. Galia 75 W. Maitinimo laido ilgis 4.2 m. Triukšmo lygis 72 dB. Balsu, angliškai praneša apie savo veiklas: dirba, užstrigo ar pabaigė darbą. Kaina pardavimo vietose apie 320 Eur.

Langus valiau darbo studijoje. Langai buvo valyti labai ankstyvą šių metų pavasarį, kovo mėnesio pradžioje. Tuomet erdvė vasarą stovėjo tuščia ir šį lietingą rudenį langai buvo itin pasiilgę švaros. Todėl noriu pabrėžti, kad langų valymo robotus naudojau ne keliems pirštų antspaudams nuvalyti. Bet sezoniniam langų valymui. Ir dar svarbu žinoti, kad langų valymo robotų per lietų naudoti negalima. 

Prieš dalindamasi savo patyrimu ir susidariusia nuomone, dalinuosi atsiliepimais tų, kurie langų valymo robotus turi namuose ar yra juos išbandę:

“Turiu Nr.1, panaudojau gal pora kartų, nepasiteisino. Su šluoste viskas vyksta daug greičiau.”

“Ne!! Pati gali nusivalyti su turimais langų valymo įrankiais.”

“Pasiėmiau iš nuomos punkto pabandyti, nepatiko, kad nevalo lango kampų ir užima daugiau laiko.”

“Naudojame mes ir uošviai, bute. Geras, tik kampų nepasiekia.”

“Iš esmės, visi daugiau mažiau palieka šuorus. Bet nepaisant tos menkos smulkmenos verta.”

“Trumpas komentaras – bandėm porą kartų. Langai turi būti beveik švarūs, kad kažką nuvalytų.”

“Kvadratinė forma dažniausiai būna blogesnis pasirinkimas, nes tada tiesiog juda linijomis.”

“Būtina vandens purškimo funkcija. Ovalas geriau, daugiau sukamųjų judesių.”

“Turime belaidį, reikia pačiam užpurškinėti valiklio, nešvariai išvalo, lieka nuo apsaugos dėmės.”

“Nepatiko. Greičiau pati nusivalau negu robotą prižiūriu. Guli nenaudojamas.”

“Mums subraižė stiklą, nepamačius nuo lietaus prilipusio akmenuko.”

“Su šluosčių plovimu ir keitimu daugiau laiko užima nei profesionaliais langų valymo įrankiais.”

“Turiu. Nemėgstančiai valyti langus pasiteisino labai.”

“Turime Nr.1. Atrodo,jog labiau tinkamas švarai palaikyti nei valyti.”

Mano atlikto bandymo vertinimo kriterijai: sugaištas laikas pasiruošimui, valymo trukmė, valymo kokybė, kaina.

LANGŲ VALYMO ROBOTŲ BANDYMO VIDEO

Pasiruošti abiems siurbliams robotams užtruko tiek pat. Dešimt minučių atlikti rezervaciją nuomos platformoje, valanda nuvykti pasiimti (pirmyn-atgal), valanda grąžinti (pirmyn-atgal). Langų valymo robotas Nr.1, langą, kurio apytiksliai matmenys 80 x 35 cm valė apie 4 minutes. Tuo tarpu Nr. 2 užtruko 1.40 min. Valymo kokybė labai panaši 7-6/10. Kalbu apie vidinę lango pusę. Išorinės lango pusės valymą vertinčiau skalėje nuo 2 iki 5,  priklausomai nuo lango užterštumo, dešimties balų skalėje. Kadangi nuoma pasirodė labai logiškos kainos, šis aspektas manęs neliūdino. Jei būčiau pirkusi ir mokėjusi pilną sumą, matant tą vaizdą, nuriedėtų ašara. Ir ne viena. Ne kartą pagalvojau, kaip reaguotų klientas, jei tokia kokybe langus nuvalytų langų valymo profesionalas. Manau, nemokėtų už atliktą darbą.

Žiūrint, kaip vienas po kito langų valymo robotai bando įveikti didesnio lango plotą, ir atlikę vos kelis apsisukimus sustojo informavę, kad valymas baigtas. Nuoširdžiai pagailo savo sugaišto laiko ir energijos, kad pasitvirtinčiau teorinius argumentus. 

Taip, matome, langai yra nešvarūs. Dėl išorinės pusės, sakykime yra kietųjų dalelių. Bet abiems robotams naudojau vandenį plius langams skirtą valyti priemonę, kuri robotams ištiesė pagalbos ranką. Dėl neįveiktos išorinės lango stiklo pusės nenustebau, bet kai ant vidinės lango pusės paliko šuorus ir nenuvalė menkų nešvarumų, gūžtelėjau ir pasimečiau. Galbūt nemoku jais naudotis ir tinkamai paspausti mygtumo?- pamaniau. 

Aplink langų valymo robotus reikėjo nuolat šokinėti. Perkelti nuo vieno lango ant kito. Nuimti iš labai nepatogių vietų, kai baigę darbą negrįžo į pradinę padėtį, o sustojo tolimiausiame lango taške. Paliko purvo ant valomo paviršiaus, ypatingai ant išorinės  lango pusės, nepasiekė lango kampų ir kraštų. Nr.2  strigo mažose lango erdvėse ir šaukėsi mano pagalvos, o ant didesnio lango pasimetė abu ir sustojo nebaigę darbo. Robotas Nr.1, ne ant vieno stiklo paliko šluosčių žymes, Nr.2 neįveikė tokių nešvarumų, kaip nuo mūsių likusios dėmės.  

Purškiant vandenį ant stoglangių (nr.1), pusę to vandens robotas užsipurškė ant savęs, dalį ant žemės, o puršiant ant vertikalių langų paliko vandens balą ant palangės. Pavargau su juo maigyti pultelį. Grąžinau robotus iki galo nenuvaliusi visų studijos langų. Lango stiklą, kurį robotai brūžino 1.40 – 4 minutes, su profesionaliais langų valymo įrankiais be jokio vargo ir papildomų elektros sąnaudų, be priekaištų valymo kokybei nusivaliau per 35 sekundes. O, mano langų valymo įrankių krepšelis tekainavo 39 eurus. Jis kone amžinas. Jei nepamesiu, nepavogs ar nesupjaustysiu su benzininiu pjūklu. Tikrai neplanuoju to daryti.  Pjasutyčiau tikrai ne juos.

Kol atliekant bandymą nebuvo pagavęs nuovargis, optimistiškai laukiau ir tikėjausi, kad robotai nors kažkiek paneigtų mano teorinius argumentus. Neįvyko lango subraižymas. Gerai. Bet stovėjau, filmavau, ir purčiau galvą, sau sakydama, juk žinojau, kam dar gaišau savo laiką.  


Šį bandymą laikykime megėjišku ir subjektyviu mano patyrimu. Išvada peršasi viena. Langų valymo robotams, taip kaip įsivaizduoju, kad turėtų atlikti savo darbą, yra kur tobulėti. Mano nuomone, jie nėra skirti sezoniniam langų valymui. Susidarė įspūdis, kad jų paskirtis švaros palaikymas namų vidaus veidrodžių, stiklinių pertvarkų ar turėklų valymui, ypatingai nedideliems nešvarumams nuvalyti. Langų valymo robotas be vandens talpos, toliau purtau galvą rašydama, tik kasdieniniam langų švaros palaikymui. Bet mieliau tai daryčiau su kokybiška valymo ir blizginimo šluoste, kurios bendroje sumoje kainuoja iki 10 eurų. Apskritai, koreguočiau langų valymo robotų pavadinimą į “stiklinių paviršių priežiūros robotai kasdieniniai priežiūrai”. Galbūt langų valymo robotai geriau dirba su vitrininiais, dažnai valomais langais. Jei langai su pertvaromis ir mažo paviršiaus ploto, nuoširdžiai rekomenduoju rinktis kitą langų valymo inventorių.

#SUSITVARKYK ir viskas bus gerai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *