blogas

Kaip išsirinkti geriausią indaplovę?

Indaplovė viena geriausių mano draugių buityje. Indų plauti rankomis nemėgstu, net gi labai. Yra kam indų plovimas meditacija, tačiau šiai grupei žmonių tikrai nepriklausau. Medituoju, skaitau ar žiūriu filmą, kai indus plauna indaplovė.

Indaplovė vidutiniškai sunaudoja apie 9-11 ltr vandens plovimo ciklui. Juos ne tik išplauna, bet ir nuskalauja, išdžiovina. Vienu plovimu galima išplauti iki 15 indų komplektų. “Electrolux” vidiniais tyrimais paskaičiuota, kad tokį kiekį indų plaunant rankomis sunaudotume apie 40-50 ltr vandens. Todėl drąsiai galime sakyti, kad daug daugiau sutaupysime indus plaunant indaplovėje. Kas šių dienų kainų šuolio kontekste skamba itin aktualiai.

Vienas svarbiausių dalykų renkantis indaplovę yra jos dydis. Jei tik yra galimybė, verta dairytis į 60 cm pločio indaplovę. Ji talpina net iki 15 indų rinkinių, kai tuo tarpu 45 cm pločio indaplovėje tilps tik iki 6 indų komplektų. Dažnas pasirinkęs kompaktišką indaplovę išreiškia apgailestavimą, kad joje telpa ne visi maisto gamybai ir valgiui naudoti indai, dalį tenka suplauti rankomis. Apie indaplovės dydį vertėtų pagalvoti su perspektyva į priekį, ar pasirinkimas bus tinkamas po 5 ar 10 metų. Galbūt planuojamas šeimos pagausėjimas. Talpesnė indaplovė pravers tiems, kurie mėgsta gaminti.

Indaplovės yra laisvai pastatomos arba įmontuojamos. Skirtumas tas, kad įmontuojamai bus reikalinga baldinė plokštė, kuri tvirtinasi prie durelių. Tuo tarpu laisvai pastatomą bus galima pastatyti į bet kokią nišą, kur yra vandens padavimas bei išleidimas. Dominuoja dvi pagrindinės šio indaplovių tipo spalvos: balta ir nerūdijančiojo plieno. Tiek vienas, tiek kitas variantas praktiškas dėl dangos, kuri turi apsaugą nuo pirštų žymių. Švariomis rankomis prilietus paviršių neliks dėmių, o didesnius nešvarumus pakaks nuvalyti drėgna šluoste.

Į naujos indaplovės paieškas besileidžiančius namų šeimininkus pasitinka didelė prietaisų pasiūla. Skirtingi pavadinimai, skaičiai ir jau sukasi galva. Abipendrinau ir sudėjau, minėto prekinio ženklo, charakteristikas pagal serijas. Žinant bet kokio buitinio prietaiso seriją, žinosime, ką šios serijos prietaisai turi ar neturi. Kokias funkcijas ir technologijas. Prieš aprašant, kuo viena indaplovės serija yra pranašesnė už kitą, paaiškinu kelių technologijų pavadinimus (APŽVALGA):

“Air Dry” – automatinis durelių atidarymas po plovimo – efektyvesnis indų džiovinimas. Indų džiovinimui naudoja natūralią ventiliaciją ir nepalieka lašelių dėmių. Baigiantis ciklui durelės atidaromos 10 cm ir oras gali cirkuliuoti. Taip sunaudojama mažiau energijos ir toks džiovinimo būdas garantuoja, kad iš indaplovės ištrauksime sausus indus.

„QuickSelect“ – inovatyvus indaplovės valdymas. Slankikliu pasirenkama ciklo trukmė ir papildomos pasirinktys.

Trečiasis stalčius – jame telpa įvairiausių formų ir dydžių virtuvės įrankiai bei reikmenys. Dėl pritaikomų pertvarų ir gilaus stalčiaus, nesunkiai susideda didelių ar neįprastų formų įrankiai, mažesni indai, pavyzdžiui, kavos puodeliai.

„ExtraHygiene“ funkcija – užtikrina maksimalią švarą. Per galingą skalavimo ir dezinfekavimo ciklą indaplovėje temperatūra pasiekia 69 °C. Tokia temperatūra laikoma minimum 10 minučių, kas užtikrina, kad ant indų būtų sunaikintos daugiau nei 99,9999 % bakterijų ir virusų.

„SatelliteClean“ dvigubas besisukantis satelitinis purkštuvas nuolat keičia purškimo kampą, kruopščiai išplauna netgi didelius daiktus. Indaplovė su tokiu purkštuvu veikia net triskart efektyviau nei įprasta indaplovė. 

„SprayZone“ – galingo slėgio vandens srauto zona, kurioje intensyvus plovimas išplaus prisvilusius puodus ir keptuves. Tai tris kartus intensyvesnis plovimas nei įprastose indaplovėse. 

300 serija – visi šios serijos modeliai turi „AirDry“ technologiją.

600 serija – intuityvus „QuickSelect“ valdymas, didžioji dalis turi “SatelliteClean” apatinį purkštuką,„AirDry“ technologiją.

700 serijoje atsiranda trečiasis įrankių stalčius, bei guminiai taurių laikikliai, „AirDry“ ir „QuickSelect“ technologijos.

800 serijos indaplovėse yra speciali „SprayZone“ vieta, kurioje galingas vandens spaudimo srautas pašalina net prikepusius maisto likučius iš puodų ar keptuvių, „AirDry“ ir „QuickSelect“ technologijos, turi trečią įrankių stalčių.

900 serija – pirmosios pasaulyje „Comfortlift“ indaplovės su pakeliamu apatiniu stalčiumi. Nebereikia lankstytis norint sudėti ar išimti indus, „AirDry“ ir „QuickSelect“ technologijos, turi trečią įrankių stalčių.

Dažnu atveju aukštesnė gaminio serija yra pažangesnė tiek technologijomis, tiek ir kitais savo parametrais. Todėl žinant ko mums reikia ir pasidomėję indaplovės charakteristikomis išsirinksime geriausią variantą. Naujos indaplovės, pasižymi talpa, taupumu, tylumu, geresniais plovimo rezultatais.

Patogesniam naudojimui, šviesos pranešimų sistema „Beam on Floor“ nekelia triukšmo virtuvėje. Užuot garsiai pypsėjusi ir informavusi,kad baigė darbą, indaplovė aiškiai parodo būseną taškine projekcija ant grindų. Raudona spalva – veikimas, o žalia – ciklo pabaiga. Naujesnėse indaplovėse ant grindų matome likusį plovimolaiką.

Atsiradusi ir vidaus apšvietimo galimybė, todėl aiškiai matyti, kas joje vyksta. Lengviau pakrauti ir iškrauti indaplovę. „ExtraSilent“ programa naktį leidžia indus plauti dar tyliau. Galimybė sujungti indaplovę su išmaniąja programėle ir gauti visus pranešimus tiesiai į išmanųjį įrenginį bei ją valdyti nuotoliniu būdu. Spalvoti LCD ekranėliai su Lietuvių kalba. Speciali valymo programa „MachineCare“, kuri skirta šalinti riebalus, kalkes ir kitus nešvarumus iš indaplovės.

Ir pabaigai, trumpa santrauka, kai dairysitės naujos indaplovės:

Energijos vartojimo efektyvumas – aukščiausios klasės prietaisai sunaudoja labai mažai elektros energijos.

Triukšmo lygis – svarbu, jei virtuvė sujungta su gyvenamąja erdve.

Dizainas – asortimente yra tiek laisvai statomų, tiek montuojamų indaplovių.

Ergonomika – ar tenkina valdymo skydelio pozicija ir išdėstymas, ar lengva atidaryti dureles, ar patogu dėti indus.

Dydis ir talpa – asortimente rasite 45 ir 60 cm dydžio. Indaplovę galima pritaikyti net ir mažiausioms virtuvėms ar sutalpinti iki 15 komplektų indų.

Programos ir funkcijos – kai kurie modeliai siūlo ir vakarėlių režimą, leidžiantį išplauti indus vos per 30 minučių!

Priežiūros reikalavimai – ją lengva prižiūrėti – tereikia užpildyti talpyklas reikiamomis priemonėmis ir laikas nuo laiko nustatyti valymo ciklą.

#SUSITVARKYK ir viskas bus gerai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *