Valymo priemonės, kurios ištiesų veikia

Kaip buvusi klientų namų ir vis dar savo namų tvarkytoja, esu išbandžiusi ne vieną valiklį. Kai Baltų namų klientų namus reikėjo palikti spindinčius, o prekybos centruose esančios valymo priemonės neveikė, teko Googlinti internete. Ieškojau valymo priemonių profesionalų, kokiais siekėme tapti ir tapome mes, teikdami namų priežiūros paslaugas.

Šis tekstas pratęsimas to, kuriame pateikiau namų valymo priemonių krepšelį. Dabar pateikiu tas, kuriomis atšveitėme baisingai kalkėtas dušo kabinas, ištirpdėme riebalus, iššveitėme apsinešusius plytelių tarpus, pelėsį.

Kad nekiltų nesusipratimų. Nesu valymo priemonių guru, išbandžiusi visus Lietuvos rinkoje siūlomus valiklius. Bandymams negaišau nei savo laiko, nei pinigų. Dalinuosi tik tais, kurių rezultatą mačiau savo akimis ir padariau savo rankomis praktikoje, o ne teorijoje. Šiame sąraše nebus akcento apie Eco prekinius ženklus. Ateityje, viliuosi paruošti ir apie tai. Šis tekstas apie valymo priemones, kurios iš tiesų veikia.

1.Langų valymo skystis
Kaip jau buvau minėjusi, šio valiklio tvarkydami namus galime sunaudoti gana nemažai. Tinkami ir populiarieji prekiniai ženlai, bet aš apsistojau ties Cif Professional. Atkreipkite dėmesį į antrąjį žodį, nes jis pateisina savo profesionalumą. Tai ne tas pats cif’as esantis prekybcenriuose. Populiariosiose parduotuvėse Cif Professional prekinio ženklo nėra. Specializuotoje švaros priemonių parduotuvėje, galite įsigyti pakuotes po 750 ml su purkštuku arba 5 l talpos pakuotę. Jei turite kur sandėliuoti, rinkitės abu variantus. Pasibaigus pirmajai pakuotei, per leikutę pasipildysite iš antrosios. Taip taupysite ir plastiko suvartojimą, ir savo pinigus. Jei valiklio naudosite mažai, žinoma, pakaks standartinės pakuotės. Kaina: apie 3.60 Eur (0.75 ml) ir apie 10.5 Eur (5 l)

3

Nevengiu pastebėti, perkant pigius langų valymo skysčius, kai kurie iš jų dažo ir gali pažeisti paviršių. Taip pat sutinkami tokie, lyg aliejuoti, po savęs paliekantys blizgesio trūkumo pojūtį.

2. Priemonė riebaluotiems paviršiams valyti
Pasirinkome tą pačią Cif Professional liniją. Riebalus tirpdo puikiai. Jei namuose, virtuvinių spintelių viršus prie lubų, nuklotas dulkių ir riebalų sluoksniu, šis valiklis jums. Panaudojus šią priemonę, generaliniuose tvarkymuose, kuriuose patikėkite matėme daug, ištirpusius riebalus su dulkėmis nubraukdavome per kelias minutes. Tiks jis ir kitiems riebaluotiems paviršiams nuvalyti, sienelei šalia kaitlentės, kaitlentei, gartraukiui, spintelių dūrelėms ir t.t. Galite įsigyti mažesnę talpą ir koncentratą (5 l), kurį reikės skiesti vandeniu. Namuose 5 l šio skysčio naudosite laaaabai ilgai, todėl net nežinau ar verta. Kaina: apie 4 Eur (0.75 ml) ir apie 15 Eur (5 l)

2

3. Kreminės konsistencijos valiklis
Man asmeniškai tiko ir pritiko Cif Cream randamas bene kiekvienoje parduotuvėje. Yra siūlomas su kvapais ir be jų, rinkitės tinkamiausią. Pasikartosiu, naudokite jo lašelį ant kempinėlės, neskiesdami vandeniu, nes vaduo jį praskiedžia ir nebelieka šveičiančiųjų granulių, tuo pačiu efekto. Kaina: apie 1,70 Eur (300 g)

4. Kalkių valiklis
Manau, šio laukėte labiausiai. Pasaulyje bene profesionaliausias amerikiečių Diversey prekinis ženklas, išgelbėjo mūsų klientų vonios kambarius, o mūsų profesionalumą pakilėjo į kitą lygį.

Taski Sani Calc koncentruotas valiklis, mano sąraše nr.1. Naudoti neskiesto NEREKOMENDUOJAMA. Tai rūgštinė priemonė, kuri kalkes tirpdo efektyviai ir greitai. Jei neatsišveitė pirmu valymu, naudokite toliau. Viskas turėtų nusišveiti per laiką, nebent iki tol situacija buvo labai labai labai bloga. Šveitimui naudokite aštrią kempinėlės pusę. Geriausia silikoninę, kad nesuraižytų paviršių. Kaina: apie 6 Eur (1 l)

Nukalkinimo priemonių Nr.2 sąraše Cif Professional vonios valymo priemonė. Jau paruošta naudoti. Galimos 0,75  ir 5 litrų talpos. Kaina: apie 4 Eur (0.75 l) ir apie 13 Eur (5 l)

Nukalkinimo priemonė Nr.3, kurią galite rasti ir didžiuosiuose prekybos centruose – KH-7. Paruoštas naudoti. Kaina: apie 4.5 Eur (0.75 l)

5

5. Unitazo valiklis
Kaip jau ir buvau minėjusi, jų visų veikimas labai panašus. Pagrindinį darbą atlieka, tačiau Jžjei unitazo viduje kaupiasi kalkės, reguliariai naudokite vieną iš nukalkinimo priemonių, nes kalkių unitazo valikliai neveikia.

6. Grindų plovimo priemonė
Kaip jau ir buvau minėjusi, šią reikėtų rinktis pagal savo grindų tipą. Daugiau dėmesio skirti parketui, alyvuotoms grindims ir kitiems natūralių medžiagų paviršiams. Jei planuojate namuose atlikti remontą ar įsirenginėjate naują būstą, pasidomėkite pardavėjo ar gamintojo apie pasirinktų grindų priežiūrą. Laikykitės pateiktų rekomendacijų, kad po pusmečio nereikėtų remonto atlikti dar kartą. Grindų meistrai ir pardavėjai gali pasiūlyti netgi spec.priemonių dėmių išėmimui, spalvos atnaujinimui, alyvavimui.


Papildomos priemonės, jei turite paviršių reikalaujančių kruopštesnės priežiūros:

1. Nerūdijančio plieno paviršių valiklis
Galite rinktis spec. valiklį nerūdijančiam plienui arba pasirinkti jau du turimus, aukščiau paminėtus valiklius (Cif Cream + stiklų valiklis).

2. Orkaitės ir grilio valiklis
Naudojamas orkaitę pašildžius, kaip nurodyta ant pakuotės. Degėsius tirpdo išties gerai. Jei padėtis orkaitėje avarinės situacijos, greičiausiai ji nauja ne taps, bet kad situacija ženkliai pasikeis į gerai, tikrai. Kaina: apie 6 Eur (0.75 l)

43. Televizorių ir kompiuterių ekranų valiklis
Nėra būtinas, tačiau technologijas vis rečiau paleidžiant iš rankų, praverčia ir pasaugo ekranus nuo netinkamo valymo. Rinkitės pagal savo poreikius ir kišenę, nesu pastebėjusi didelių skirtumų tarp jų.

4. Sunkiai nuvalomų dėmių valiklis
Pirmasis OHO! nutiko pamačius baltėjančius plastikinių langų rėmus, kurie buvo kaip reikiant papilkėję. Valo markerių žymes. Acetono pagrindo, todėl labai bėgus, tačiau stipraus kvapo neturi. Ne kartą gelbėjo po „tapybos šedevrų“ ant kavos staliuko. Kaina: apie 3,40 Eur (0.75 l)

6

5. Grindų plytelių tarpų valiklis
Pripažinkime, baltas grindų plytelių tarpų glaistas netrunka patamsėti. Ilgainiui tarpai tampa pilki. Juose gulančius nešvarumus galima pakelti plaunant garais arba naudojant specialų ploviklį, kuris pakelia nešvarumus. Dar pašveitus šepečiu, plytelių tarpai atsinaujina. Naudojant reguliariai, šveitimo šepečiu gali ir neprireikti. Mes naudojomės jau minėto amerikiečių Diversey – Jointec Forward plovikliu. Kaina: apie 25 Eur (5 l)

6. Priemonė nuo pelėsio
Mus gelbėjo pelėsių valymo priemonė Domestos Grout Cleaner. Žinokite, jo NEGALIMA naudoti vienu metu su rūgštiniais valikliais, nes galite apsinuodyti cheminių medžiagų sukeltais garais. Visas valymo priemones naudokite tik pagal instrukcijas ant pakuočių.Kaina: apie 7 Eur (0.75 l)

Didžiąją dalį mano paminėtų valymo priemonių galite rasti www.manjana.lt , jie atstovauja Diversay ir Cif Professional prekinius ženklus Lietuvoje. Likusias priemones rasite prekybos centruose. Šis valymo priemonių sąrašas išbandytas ir sudarytas remiantis mano pačios patirtimi, ne kažkieno užsakytas ar nepatikrintai brukamas jums. Kainos apytikslės. Šiai dienai, ne visus valiklius turėjau namuose, su lauku papildysiu trūkstamomis nuotraukomis.
Jei kažkam dušo kabinos stiklas taps švaresnis ir šiame tekste rasite sau naudingos informacijos, būsiu laiminga. O jei turite atradę savo darbą atliekančių valiklių sąrašą, pasidalinkite.

Laimės ir švaros jūsų namams,
Toma Šokėlė

9 Comments

    1. Sveiki Viktorija,
      Sani Calc yra naudojamas kalkių valymui vonios kambaryje: tiek voniai, tiek dušo kabinai, čiaupų valymui. Jei ant pertvarų yra kalkių, stiklo valiklis neišgelbės. Kalkes nušveiskite naudojant Sani Calc ir kempinėle su šiurkštuma. Nuplaukite gausiu kiekiu vandens, o blizginimui panaudokite stiklų valiklį ir sausą šluostę. Prieš naudojant Sani Calc būtinai perskaitykite instrukciją. Spindinčio vonios kambario 😊

  1. Sveiki. Labai kalketas vanduo, unitazas naujas, pora savaiciu tik stovi, o jau dugnas padengtas kalkiu sluoksneliu. Bandziau trint su kempines siurksciu pavirsium, bet nesitina. Ka galima naudoti, kad isvalyti ta pavirsiu, esanti vandenyje? Aciu

    1. Jei jūsų mieste yra Manjana, užsukite pas juos. Jie žinau turėjo tokias šveičiančias pemzas, tik nežinau ar jos nenušeičia balto sluoksnio. Gal jei įpiltumėte neskiesto sani calc, kuriuo taip pat jie prekiauja, jo pakaktų, kad paveiktų kalkes. Jei atšveisite, pasidomėkite galimybe minkštinti vandenį filtrais ar pilant kokią druską ir kt. Į unitazo bakelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *