Santykiai ir namų tvarka

birželio 9, 2020

Subtili tema, kurią ne itin drąsu liesti. Nesu nei santykių ekspertė, nei psichologė, nesinori ir savo skalbinių viešai skalbti. Tačiau tema tikrai opi ir dėl ne vietoje numestų kojinių, gali kilti gana rimtas konfliktas. Ypatingai, jei tai yra paskutinis lašas, sukauptų nuoskaudų taurėje.

Būtų naivu tikėtis, kad ir idealiomis laikomos poros, neturi nesutarimų. Nebūtinai, nesutariama dėl buities. Dažnai buitiniai barniai yra tik vyšnaitė ant torto. Tačiau sukaupus visą saują vyšnių, ne juokais galima įsisukti į barnių laviną. Dėl ne vietoje palikto kavos puodelio, neišplautų indų, išmėtytų drabužių, neišplautų grindų. Galima vardinti ir vardinti.

Dažnas žmogus turi įprotį, tvarkos atžvilgiu, kuris jo gyvenimo partnerį gali erzinti iki pirštų galiukų. Viena pagrindinių taisyklių, bet kokiuose santykiuose, suprasti, kad nei mes, nei mūsų antra pusė, nėra iš dangaus nužengęs šventasis, be jokių minusų.

Kaip mes partneryje pastebite, mus erzinančius jo įpročius, taip ir pas mus yra kabliukų, kuriuos partneris mato, greičiausiai, stengiasi priimti.

Esu turėjusi penkmetį trukusius santykius, kuomet vienas kitą norėjome pakeisti ir nusilipdyti pagal save. Pasidaryti tokius, kokių mes norime, bet nepriimti tokių, kokiais esame. Nieko keisto, kad atėjo tam galas.

Priimti kitą, tokį koks jis yra, didžiulis darbas. Kartais savęs iki galo nepriimame, ką jau kalbėti, apie kito žmogaus priėmimą, kuris į mūsų gyvenimą ateina iš kitos šeimos, kitos aplinkos, kito auklėjimo ir galbūt sukaupęs skirtingus, nei mūsų išgyvenimus. Ir namus mokėsi tvarkytis kitaip nei mes.

Vienas svarbių elementų, siekiant išlaikyti tvarius santykius yra kalbėtis. Patogiomis ir ne visai maloniomis temomis. Argumentuotai išsakyti savo jausmus, nusivylimus bei lūkesčius. Darbas sunkus. Dažniausiai puolame į emocijų lavinimą ir absoliutiname. Tu visada, tu niekada ir t.t.

Reiškiant bet kokią kritiką ar užduodant klausimus savo antrai pusei, reikėtų įvertinti, ar mes pasiruošę išgirsti neigiamus ir mūsų netenkinančius atsakymus. Jei nesame tam pasiruošę, geriau šiandien neklausti. Palikti kitam kartui, kai būsime stipresni ir gerokai labiau pasiruošę sulaukti neigiamo atsakymo.

O visko pagrindas, mano nuomone, abipusė pagarba. Pagarba partnerio pastangoms sutvarkyti namus, išlaikyti šeimą, pasirūpinti vaikais, turėti savo nuomonę ar įsitikinimus ir kt.

Savo šeimoje turėjome laiką, kai prireikė susėsti ir aiškiai pasiskirstyti pareigomis, kas už kurią bendro gyvenimo sritį atsako. Nuo to pokalbio, prieš keletą metų, į priekį keliaujame gerokai sklandžiau. Nebesimatuojame kas, kiek ir kur nuveikė šeimos, namų ar finansų labui.

Ir dar, ypatingai mes moterys, nepamirškime, kad turėtume išmokti prašyti pagalbos ir mokėti ją priimti. Mes pačios žinome, kad galime vienos. Tačiau pagalbos prašymas nėra joks silpnumo įrodymas. Veikiau – brandos vaisius.

Ir kai partneris, matydamas žaibuojančias mūsų akis, klausia kas yra, atsakymas nieko, nėra tinkamas variantas. Geresnis pasirinkimas:

– Jei tau svarbu, kad praleistume daugiau laiko kartu ir, kad mano akys nebemėtytų aštrių, it ietys žvilgsnių, prašau padėk man daugiau buityje. Savo nešvarias kojines nunešk į skalbinių krepšį, o nenumesk savaitei po lova. Taip pat manau, kad mums reikėtų apsvarstyti indaplovės įsigijimo klausimą. Nes aš tikrai pavargstu, plauti tokias krūvas nešvarių indų. Dėl to jaučiuosi nusivylęs (-usi). Šį laiką mieliau paskirčiau mūsų laikui kartu prie įdomaus filmo.

Rodosi, taip lengva pasakyti. Bet kai galvoje raiškias mintis užtrumpina nuovargio, emocijų ir nusivylimo audros, misija neįmanoma. Man labai patinka išmanusis laikrodis ant riešo, kuris primena vieną minutę giliai pakvėpuoti. Neįtikėtina, kaip atsigauna protas.

Jei yra galimybė, nesutarimus dėl namų tvarkos, gali padėti išspręsti namų tvarkytoja. Žinau, kad mūsų Balti namai padėjo ne vienai šeimai, savaitgalius praleisti kartu, be pykčių ir su įdomesniais užsiėmimais, nei namų siurbimas.

Kartais už smulkmenų slypi dideli dalykai. O, kartais išsprendus tas smulkmenas, didelių dalykų nebelieka. Lieka tik meilė.

MŪSŲ DARBOPRINCIPAI (14)

#Susitvarkyk su Toma Šo

Visus tvarkymosi nuotykius ir atradimus sekite
@Susitvarkyk Instagram paskyroje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *