Rankšluosčiai vonioje. Kiek jų reikia turėti?

Grįžkime prie gražuolės uošvių skrynios, kurioje yra laikomi ne tik patalynės užvalakalai, bet ir rankšluosčiai. Norint surasti reikiamus, teko kaip reikiant pasirausti, ko pasekoje gimė dar didesnė netvarka. Pasinaudojusi leidimu daryti ką noriu, tvarkiausi pagal save.

Jei išimtumėte savo visus turimus rankšluosčius, pastebėtumėte, kad jų dydžiai yra daugiau mažiau standartiniai ir aptiktumėte tokius rankšluosčius: mini rankų rankšluostėlius, standartinius rankų rankšluosčius, vidutinio dydžio bei labai didelius, į kuriuos galime patogiai susisukti po maudynių vonioje.

Savo namuose rankšluosčius keičiu kartą per savaitę, jei nenutinka kokių netikėtų situacijų. Užklupus šioms, pakeičiu nedelsiant. Mano rankšluosčių keitimo diena, kaip ir patalynės pervilkimo, yra šeštadienis. Du ar net tris kartus per savaitę keičiu rankų rankšluostį vonioje, jei naudojamės vienu. Jeigu naudojamės mini rankų rankšluosčiais, jie kaba trys, išsiverčiame visą savaitę.

Labai svarbi sąlyga rankšluosčių keitimui, drėgmės ir šilumos lygis vonios kambaryje. Jei patalpa nepakankamai vedinama ir šildoma, panaudoti rankšluosčiai nedžiūna. Labai greitai atsiranda nemalonus drėgmės kvapas. Po vonios ar dušo džiaugsmo, mažiausiai norisi šluostytis pasmirdusiais rankšluosčiais. Esant tokioms aplinkybėms, juos reikėtų keisti du ar net tris kartus per savaitę. Arba pasinaudojus, išdžiovinti šiltoje, bet nedrėgnoje patalpoje, jei vonioje nėra šildytuvo ar gyvatuko.Pas mus rankšluosčiai kūnui kabo trys-keturi. Vienas vyrui, kitas vaikui ir du man. Vienu apsisuku šlapią galvą, kitu kūną. Ir mini rankšluosčiai rankoms. Remiantis skaičiais, vienai savaitei minimaliai mums yra reikalingi 3 labai dideli rankšluosčiai, 1 vidutinis rankšluostis, 3 mini rankų rankšluostėliai. Nenutinkant nelaimėms, visko paliktume dvigubai, tačiau esant gana dažniems nenumatytiems atvejams, rankšluosčių savo namuose prilaikau trigubai, t.y. 9 labai dideli rankšluosčiai, trys vidutiniai, 9 mini rankų rankšluosčiai. Kadangi visi rankšluosčiai yra komplektais, atskirų rankšluosčių svečiams nesu atidėjusi. Jiems atvykus, paruošiu švarių rankšluosčių komplektą.

Keisdama rankšluosčius, kartą per savaitę keičiu ir vonios kilimėlį, todėl namuose juos turiu du. Jei jūsų vonioje kilimėliai nėra skalbiami, rekomenduočiau juos pakeisti į skalbiamus, ten atkeliauja nemažas skaičius bakterijų. Skalbiant 60  laipsnių temperatūtoje, kaip teigia literatūra, bakterijos yra linkusios žūtį.


 


Kitas, nešvarumus kaupiantis vonios atributas – vonios užuolaidos, jei tokias turite. Retas, kuris jas skalbia. Nors reikėtų, ten kaupiasi kalkės, o po naudojimo tinkamai neišdžiovinus, apsigyvena pelėsis. Asmeniškai man, labai gražu dviguba vonios užuolaida. Viena – vidinė, nepraleidžainti vandens iš polisterio, antra – tekstilinė, kabinama iš išorės, puošianti vonios kambarį, pavyzdžiui lininė. Po vonios ar dušo naudojimo, užuolaidas reikėtų palikti užtrauktas, su mažais tarpais šonuosem kad tinkamai galėtų džiūti. Priklausomai nuo poreikio, tačiau vidinę vonios užuolaidą pakanka skalbti vieną kartą per mėnesį. Būtina perskaityti skalbimo instrukciją, galbūt ne visos polisterinės užuolaidos yra skalbiamos skalbimo mašina.

Grįžtant į 1885 m. skrynią, rankšluosčių ten liko mažiau nei buvau radusi pradžioje. Su anyta pasitarėme, kad reikia išimti tuos, kurie labiausiai nuskalbti, sunkiai begeria vandenį ar tiesiog nėra patrauklūs vizualiai. Skrynią atidarydama vis dažniau, pastebiu, kad rankščluosčių, ten vis gi liko gerokai perdaug. Ne mano rankšluosčiai, negaliu švaistytis, tačiau jų palikčiau mažiau. Taip gyventi yra tik paprasčiau.

Nepamirškite, kad jūsų namai yra jūsų tvirtovė ir viskas, kas yra juose, pirmiausia, yra skirta jums. Gražiausi rankšluosčiai yra jums, švelniausia patalynė – jums, minkščiausi vonios kilimėliai  – jums. Mažiau yra daugiau. Aš balsuoju už mažiau patalynių bei rankšluosčių, bet už geresnės kokybės ir labiau džiuginančius.

Atsidūstu, mano buitis tampa geriau organizuota. Liko mažiau chaoso, mažiau daiktų, mažiau netvarkos ir pykčio. Jei sunkiai susitvarkote ir jūs, rašykitės, kas nesiseka, kur pasimetėte, ką norėtumėte pakeisti. Registruokite savo tinkamus ir jus erzinančius įpročius. Tik skeletą ištraukus iš spintos, tampa aiškiau, nuo ko reikėtų pradėti tvarkytis. Jei vienam nedrąsu, parašykite man, pasistengsiu padėti.

Kvapnių rankšluosčių,
Toma Šokelė

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *