Namų tvarkytoja: pagalba ar prabanga

Pastarosiomis dienomis, esu orkestras, su lyg kiekviena diena vis labiau ir labiau griežiantis pro šalį. Kuo daugiau kūrinių apsiimu sugroti, tuo prasčiau sekasi juos atlikti. Visą mėnesį su nekantrumu laukiau ir pagaliau, jau šį vakarą keliauju į seminarą apie moters balansą, kaip suderinti šeimą ir karjerą. Atėjo laikas pagalbai iš šalies.

Bent jau galiu lengviau atsipūsti, mes ir vėl turime namų tvarkytoją. Baltų namų komandai pritrūkus personalo, savais namais teko rūpintis pačiai. Pagaliau, pasipildėme. Trečiadienį pas mums puikiai sutvarkė namus, pervilko patalynes, dar spėjo išgerti arbatos bei paplepėti.

12

Tik tvarkytojai baigus darbą, prisiminiau, mūsų namuose, kaip ir kiekvieną trečiadienį, atsidarys vakarinis vaikų darželis. Keletą mėnesių, kiekvieną trečiadienio vakarą pas mus svečiuosis trys dukterėčios. Bendroje sumoje, keturios mažos merginos. Tai lyg pasitikrinimas, kokio dydžio šeimos noriu.

Ketvirtadienį namai ir vėl aukštyn kojomis. Šiandien skubėdamos, iš namų išvykome kone su šlepetėmis. Verkia mano akys, kai sluoksniuotos tešlos kruasano truputiniai, it skruzdės, chaotiškai byra ant ką tik švariomis buvusių grindų. Trupiniuotos ir nežinia kuo aplaistytos grindys, nutepliotos kėdės ir stalai. Hm, taigi galvoju, kas iš tos tvarkos, jei ji sugriūna vos tvarkytojai palikus namus. Suprantu, be jos būtų tiesiog blogiau. Nuo šiol tvarkytojos pagalbos prašysiu ketvirtadieniais.

susitvarkyk namus ir kasdieną. (6)

Iki kol nebuvo šeimos, maniau, turėti namų tvarkytoją nemenka prabanga. Kol nėra šeimos, namų tvarka ne taip stipriai ir rūpi. Apskritai, mažai būni namuose, o kampe numestos savos kojinės akių nebado. Pasipildžius gyventojų skaičiui, kaip mat gyvenimas kitas. Rutina ir tvarka gerokai apkrauta, pareigų ir kojinių kiekis kampuose sparčiai didėja. Įsiliejus į šeimyninį gyvenimą, namų tvarkytoja tapo pagalba ir atrama. Pastebėjau, namais vis daugiau ima rūpintis ne tik šeimos su vaikais, bet ir jaunos poros ar iki išnaktų dirbantis jaunimas. Ypatingai norintis susitvarkyti, kai pasisvečiuoti atvyksta mama.

7

Žinoma, pagalba namų ruošoje, nėra pirmos būtinybės paslauga. Todėl, jei už paslaugą mokama iš paskutiniųjų pinigų, ji tampa prabanga. Į prabangą žiūrima priekabiai, iškiliai, kad vat štai aš sau galiu tai leisti, nepamirštant pasipuikuoti prieš kitus. O į paslaugą teikiantį žmogų žvelgiama lyg iš devinto aukšto.

Pamenu, kuomet tvarkiau namus viename Švedijos kurorte. Turėjome puikią klientę, senyvo amžiaus Margaretą. Namai erdvūs, gražūs, išpuoselėti. Kas kart, būdavome vaišinamos kava bei bandelėmis su klevų sirupu. Pas švedus, gana įprasta, pavaišinti pas juos dirbančius žmones. Šis pertraukėlės laikas, įskaičiuotas į darbo valandas. Nepiknaudžiaudavome kapsinčiomis minutėmis, greitai grįždavome prie darbo. Namų tvarkymu Margareta, visada likdavo patenkinta, padėkodavo, palinkėdavo geros dienos ir palikdavo arbatpinigių.

susitvarkyk namus ir kasdieną. (8)

Name priešais, gyveno Margaretos kaimynė. Visuomet ryškiai apsirengusi, perlamutriniais lūpų dažais pasidažiusi moteris. Pasipuošusi tapkėmis su kailiuku, vis domėdavosi kaip sekasi tvarkytis kaimynystėje. Visuomet skubindavo dirbti ir derėdavosi dėl darbo valandų. Skubindavo savo vyrą, kad greičiau kur nuvažiuotų, ką atliktų. Margaretai pardavus namą, kaimynė nebeužsisakinėdavo namų tvarkymo paslaugų. Ji liko kaip prabangos paslaugą užsisakinėjusios klientės pavyzdys, kuri nenorėjo atsilikti nuo kaimynės.

susitvarkyk namus ir kasdieną. (5)

Paskendus rūpesčiuose, kelionėse ar darbuose, namų kampai tiesiog akyse griūna, tuomet mums reikia pagalbos. Jei galime sau leisti už ją susimokėti, ja tampa namų tvarkytoja. Į pagalbą buityje, ypatingai vyresnioji karta, žvelgia lyg moteris turinti pagalbininkę yra apsileidusi ir tingi, jog negali susitvarkyti pati. Žvelgiant iš jaunesnės kartos perspektyvų, moteris prašanti ir užsisakanti pagalbą bet kurioje srityje yra šaunuolė, suprantanti, kad išsiderinęs orkestras kenkia tiek jai, tiek aplinkiniams.

8

Širdis džiaugiasi, kai gaunu laimingų klientų padėkos žinutes. Žinau, švarūs namai, prisideda prie namų laimės. Happy wife, happy life. Darosi panašu, kad prabanga, leisti sau plėšytis, vėliau sirgti, gailėti savęs ar pykti ant aplinkinių. Tuomet norisi ne šluoti, o skristi ant šluotos.

Gražaus savaitgalio! O aš bėgu ruoštis moters balansui. Tikiuosi, padės susitvarkyti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *