Kaip per savaitę susitvarkyti savo namus

gruodžio 9, 2017

Untitled design (3)

Sakoma, kad reikia pasiekti dugną, tada yra lengviausia atsispirti. Prieš pradėdama susitvarkymo eksperimentą, maniau esu dugne. Iš šalies pažiūrėjęs svečias galbūt to ir nepasakytų, tačiau aš griuvau kartu su mano griūnančiais namais.

Prieš pusantrų metų grįžę į Lietuvą, parsivežėme ne mažą kiekį dėžių bei daiktų. Atsikraustėme į 100 kv.m namą + kambario dydžio palėpė. Po pusmečio supratę, kad mus išdūrė su šildymo sistema, persikraustėme į 60 kv.m butą be jokių palėpių. Dalį baldų pardavėme, dalį daiktų išvežėme pas tėvus į sodą, o likusius su savimi į naujuosius namus. Keturios Ikea dėžės kampe prastovėjo visus metus nepaliestos.

Nuo eksperimento pradžios prabėgo savaitė. Ir kaip gi man sekėsi? Manau, labai neblogai. Pirmiausia, netapau nusivylusia ir ant šluotos skraidančia namų šeimininke. Stengiausi nepsichuoti ir namiškiams neužkrauti susitvarkymo reikalų, jų reikėjo man, o ne jiems. Žinoma, be pagalbos su vaiku namuose, tai kuo užsiiminėjau visą savaitę susitvarkiusi nebūčiau. Aš iš stalčiaus daiktus išimu, ji deda atgal, aš išsivalau, ji išpila čiobrelius ir t.t. Tiesa, tvarkymasis jai padarė didžiulę įtaką. Ana Marija šluojasi grindis, valosi dulkes. Kiekviena pradėsianti tvarkymus su namie esančiais vakais, pirmiausia apgalvokite, kas jums pagelbės. Kitaip nepavešite.

Untitled design (1)

Susitvarkymą pradėjau nuo intensyvaus daiktų atsikratymo ir visų namų kertelių iškraustymo. Šlamšto išmetimui buvo mažai. Daugiausia rūbai ir batai, namų dekoro detalės bei indai. Rūbus bei batus rūšiavau dviem dalimis vaikams ir suaugusiems. Pastaruosius maišus reikės perskirstyti į vyrų bei moterų. Kad nereikėtų darbų atlikti dvigubai, iš kart rūšiuokite trimis segmentais: moterys/vyrai/vaikai. Daiktus, tinkamus naudojimui sudėjau į Ikea dėžes, kurios lauks kitos savaitės pasitarimo, kuomet paaiškės jų likimas.

Untitled design

Jums bus reikalingi papildomi maišai nebevartojamiems/pasibaigusiems vaistams išmesti. Jokiu būdu jų nemeskite kartu su kitomis šiukšlėmis, o nuneškite atiduoti į vaistinę, kuri pasirūpins saugiu vaistų sunaikinimu. Žinoma, pasirūpinkite šiuklių rūšiavimu: popierius/stiklas/plastmasė. Tikrai rasite nereikalingų stiklainių, popierizmo. Taip pat atskiro maišo reikės seniems elementams, neveikiančioms lemputėms, nebeveikiantiems elektros prietaisams išmesti. Jų taip pat nemeskite į bendruosius konteinerius, o paieškokite specialaus konteinerio sugedusiems elektros prietaisams išmesti. Paspaudę šią nuorodą, surasite arčiausiai jūsų esančius tokio tipo konteinerius. Kitą savaitę imsiuosi visų prikrautų maišų atidavimo, išmetimo, aukojimo atrakcijos, nes šią tiesiog tam nebeliko laiko.

Untitled design (4)

Darbus, kuriuos gali atlikti kiti, perleiskite ir nesiplėšykite. Langų ir namų valymą, kilimų bei minkštųjų baldų valymą perleidau savo Balti namai komandai ir labai tuo džiaugiuosi. Namažai paviršių buvau išsivaliusi pati, tačiau daugiau kruopštumo ir laiko reikalaujančius patikėjau saviem. Atvirai, pradėjusi Susitvarkyk, sudvejojau Baltų namų vieta rinkoje. Galvoju, jei susirasiu sau patogų namų tvarkymosi būdą, kam bebus reikalingos namų tvarkymo paslaugos, juk negaliu kurti įmonės veiklos, jei ja nebetikiu. Tačiau Susitvarkyk man tik patvirtino, kad namų valymo paslaugos labai reikalingos. Ačiū mano profesionaliam kolektyvui. Jūs nuostabūs!

Iki šiol savo namuose turėjome nepastovius, o greičiau atsitiktinius namų tvarkymus, nes merginos užimtos iki dangaus, tačiau nuo kitos savaitės, plečiant darbuotojų gretas, užsisakysiu namų tvarkymą vieną kartą per savaitę. O greta valymo paslaugų pradėsime teikti tvarkymosi konsultacijas, nes ši tema mane taip užbūrė ir įtraukė, kad oj. O pagalbos susitvarkyti visada reikia.

 

Untitled design (2)

Įdomiausia, kad namai dar užversti dėžėmis, o visi mano vitrininiai langai tapo atviri, nes aš nebeturiu ko slėpti. Tegul kaimynai stebi, kaip reikia tvarkytis. Linkėjimai!
Nuo ryt apie kiekvieną kampą atskirai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *