Generalinis namų tvarkymas. Šlamšto kuopimas

spalio 14, 2018

Kadangi per pirmuosius du etapus geriau susipažinote su savo namais bei požiūriu į juos, galime pradėti veikti.

Pasižymėkite kokia tvarka geriausia atsikratyti savo daiktais:

SVARBU: vienu metu atsikratote vienos rūšies daiktų. Daiktus tvarkote pagal jų rūšį, ne jų laikymo vietą.

Vienos rūšies daiktus ištraukiate iš visų įmanomų pakampių, dėžių, palovių, saugyklų. Susidedate ant žemės ir pradedate atrinkimo procedūrą. VISUS drabužius, VISUS batus, VISAS knygas ir t.t.

Jei dvejojate ar daiktą išmesti, ar pasilikti, paklauskite savęs:

Nuspręskite ką darysite su atsikratomais daiktais: išmesite, aukosite, parduosite. Pasidomėkite kur mesite, kam aukosite, kur parduosite. Įvertinkite savo laiką bei pastangas, kurias skirsite kiekvienam veiksmui, kad mielos statulėlės pardavimas neužtruktų pusmetį.

Atsikratomus daiktus rūšiuokite:

Tausojant aplinką, daiktų nemeskite kur papuola. Jie turi keliauti į jiems skirtas utilizavimo vietas. Rūšiuokite:

4

Dažnai labdarą priimančios organizacijos, orientuojasi tik į vienos ar kelių daiktų rūšių priėmimą. Rūšiuokite, nes man teko visus maišus perskirstyti. Aukojimui surūšiuokite į šias grupes:

Ant maišų klijuokite lipdukus. Jei pradžioje viskas atrodo labai aiškiai išrūšiuota, vėliau ima maišytis, nes maišų skaičius tik auga. Taip ir turi būti. Jei jis ima mažėti, DĖMESIO, jūs grįžtate atgal.

SVARBU: nereikalingais daiktais nedrįskite apkrauti savo draugų ar artimųjų. Jūsų sukaupti daiktai, jūsų problema. Todėl, kad ir kaip gaila bebūtų, jūsų sukaupto šlamšto dažniausiai niekam nereikia. Tas saugus daiktų perleidimas kitiems, tai lyg kita forma “o gal prireiks”. Ji nieko nesprendžia, ji kenkia.

5

Kas jums pasirodė svarbu, užsirašykite į sąsiuvinį. Prireiks. Taip susikursite savo svajonių namų knygą, kurios prireiks kitiems kartams ir liks ateities kartoms.

SVARBU: šiame etape jūsų darbas atsikratyti daiktais. Nesiimkite jokių namų šveitimo darbų, neprisipirkite daiktų laikymo dėžių ir dėžučių. Ypatingai jokių naujų pirkinių. Nepamirškite, jūs šlamšto kuopimo etape, ne jo tempimo namo.

Valios,
Toma Šokelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *