Daiktų laikymas namuose

Visi tvarkymosi metodai bei įpročiai yra labai individualūs. Priklauso nuo namuose gyvenančiųjų skaičiaus, amžiaus, augintinių, gyvenimo būdo ir netgi finansinės padėties. Kas tinka kitam, nebūtinai tiks jums, tačiau namus tvarkytis pradedame nuo daiktų atsikratymo. Dauguma tvarkos guru, tai vadina šlamštu, aš – tiesiog nebereikalingais daiktais. Šlamšto išmetimui savo namuose turėjome labai mažai.

Namie likusius daiktus stengiausi, kaip įmanoma surūšiuoti ir rasti jiems tinkamiausią vietą gyventi. Tam padeda stalčiai, spintos, lentynos, vietos po laiptais, lovomis, įvairiausios daiktadėžės. Jei talpyklos bus laikomos matomoje vietoje, pasirinkite tinkamiausias jūsų namų stiliui. Geriausia, kad jos būtų uždaros ir neskaidriu paviršiumi, kad jose esantis turinys nesimatytų.

Vakar lygiai šioje vietoje nutrūko mano pasakojimas, nes mažas žmogutis negalėjo miegoti vienas.
Taip vat, nesusiplanuosi. Tęsiu. Atsilieku vienu įrašu.

Uždaras dėžes sužymėkite lipdukais ar pririšamomis etiketėmis. Taip iškart bus aiškus dėžės turinys. Jei talpyklos bus laikomos palėpėse, po laiptais ar kitose nematomose vietose, naudokite skaidrias dėžes, lengviau nustatysite jų turinį. Svarbiausia, kad daiktų rūšiavimas ir laikymas jums suteiktų daugiau patogumo. Tai kriterijus numeris 1, prieš perkant savo namams bet kokį daiktą, tame tarpe ir talpyklas, paklauskite savęs ar jis padės jums gyventi patogiau bei išspręs esamas problemas, tokias, kaip laidų laikymas, kanceliarinės priemonės, siuvimo reikmenys, ar atvirkščiai, bus dar viena dulkių kaupykla lentynoje.

Virtuvėje puikiai panaudojau plastikines maisto ir nebereikalingas dėžutes iš darbo kampo. Sudėliojau į spinteles, stalčius, šaldytuvą. Tai padėjo sugrupuoti produktus, kad jie neliptų vienas per kitą, o atidarius spintelę neiškristų. Šaldytuve puikiai tiko sudėlioti jogurtus, sviestą, mėsytes. Virtuvėje daug spintelių neturime, todėl sudėlioti virtuvinius rakandus bei sausus/birius produktus buvo didžiausias uždavinys. Dabar atsidaryti stalčius gerokai maloniau.

Iki atsirandant dukrai, mano vaistinėlė buvo labai kukli. Vos kelios piliulės, vaistų pavadimų nepažinojau. Kuomet tvarkiau vaistinėlę, apstulbau, kiek vaistų mes turime, o dar labiau, kiek iš jų pasibaigusiu galiojimu. Likusius vaistus susidėliojau į užspaudžiamus maišelius, pagal ligas neskirsčiau. Sudėliojau pagal vaisto tipą: tabletės, tepalai, skysčiai, pleistrai, sporto medicina. Vaistinėlės funkciją atlieka dryžuota kartoninė dėžutė, manau, atsišviežinsime metaline balta.

Iki noro susitvarkyti, vonioje turėjau kelias kvadrato formos skalbinių dėžes. Baltos spalvos, atviras, ne itin talpias. Sudėjus šeimos patalynę, viena dėžė iškart užsipildydavo. Po dienos užsipildydavo ir antra, o tuomet, visa kita ant viršaus. Atsišviežinau naujomis, uždaromis, gerokai talpesnėmis. Viena juoda, antra balta. Visi žinome, kur tamsūs, kur šviesūs skalbiniai. Ankstesnių dėžių neišmečiau, o panaudojau, kaip valymo priemonių bei skalbiklių talpyklas. Jos su rankenomis, todėl ypaš patogu. Kosmetikos spintelėje naudojau plastikines dėžutes su skyreliais.

Nustebau, kad spintose dar neprireikė vakuuminių maišų, kurie yra puikus pasirinkimas rūbų sezoniškumo revizijai. Ant jų, taip pat klijuokite lipdukus. Į tokius maišus esu sudėjusi vaikiškus rūbus, kurie lauks šeimos papildymo ateityje ir saugiai guli sodo name.

Prieš važiuodami apsipirkti, pirmiausia pasižiūrėkite ar to, ko jums reikia, tikrai neturite namuose. Išsimatuokite, kokio dydžio ir tipo dėžių, maišų ar kitų talpyklų prireiks, kad nereikėtų gaišti laiko grąžinimams ar išmesti pinigų į balą, tuomet geriau paaukokite kilniais tikslais. Paskaičiuokite, kiek vienetų reikės, kad parduotuvėje neįvyktų ekspromtinis apsipirkimas, kuomet grįšite su viskuo, išskyrus, ko reikia. Man taip visada su druska, o paskutinį kartą, aliejumi. Išsimėčiusi nebereikalingus daiktus, pamačiau, kokių daiktų mums trūksta. Mažos pintinės žieminiams atributams susidėti bei spintelės/komodos darbo kampui. Apgalvoti mažosios turto talpinimą, kurio žinoma, tik daugėja.

O Kalėdos tikrai ateina. Mano vyras susitvarkė savo instrumentus, varžtelius ir atsuktuvus. Susirūšiavo, užsiklijavo lipdukus, rado puikų kampą visa tai susidėti ir aš esu be vienos minutės laimingiausia moteris, bet štai batai visad per vidury. Gavau velnių ir aš, kad ne visus maisto produktus, po naudojimo, padedu atgal į šaldytuvą. Pas mus sviestas, neduok Die, bus patirpęs, o aš nemėgstu teptis kieto, kaip ledo. Taip mes ir gyvenam. Po dešimties dienų mes jau tvarkomės visi. Myliu tave!

Be namų tvarkymosi turėjau dar tris tikslus. Su fizinės sveikatos skiltimi, kol kas vietoje. Psichologinė ir emocinė būklė šviesėja, darosi stabilesnė ir ne taip stipriai pasiduoda aplinkinių įtakai. Valgau daugiau, vandens geriu daugiau. Malda nekalbėta aštuonias dienas. Ypatingais patiekalais šeimos dar nenustebinau. Dėmesio dalinimusi artimiesiems, už namų ribų, pasigirti dar negaliu. Tačiau namuose sutariame šilčiau, meiliau. Atrodo, kad tvarkomės vienu kartu.

Vienuoliktai dienai artėjant, džiaugiuosi praėjusiu dešimtuku, o pirmasis bei ketvirtasis tiklas pasistūmėjo. Ačiū jums! Lieku skoloje vieną pasakojimą, kurį pateiksiu ryt, apie tai, kaip praleidome sekmadienį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *