Atvyksta svečiai. Ar reikia tvarkytis?

birželio 4, 2020

Išlydėjus svečius, namuose stoja tyla. Į akis baksnoja nešvarių skalbinių krūvos, fone, trečią kartą sukasi skalbimo mašina. Liūdnai apie save primena nenuvalyti paviršiai, kurie per šią savaitę jautėsi pamiršti.

Išvykus svečiams, apsvarstau, kad po ilgo nesimatymo su artimaisiais, turėjome smagią savaitę kartu. Mini atostogas. Vaikai dūko, žaidė, pykosi ir braidžiojo jūroje, pasitiko pirmuosiu vasaros saulės spindulius. Mes kalbėjomės, gaminome daug maisto ir tiesiog stengėmės pabūti.

Dar kartą sau patvirtinau. Namus tvarkyti reikia išvykus svečiams, o jiems atvykstant, tiesiog protingai pasiruošti. 

MŪSŲ DARBOPRINCIPAI-3

Pripažinkite, svečių apsilankymas yra malonus. Smagu, kad kažkas nori pas mus atvykti, pasiplepėti, pabūti. Tačiau rūpesčiai, kurie dėl to kyla, ištiesų gali varginti, jei persistengiame. Todėl dažnai vizitus norisi atidėti kitam kartui. Kai turėsime mažiau reikalų, daugiau laiko ir energijos. Būtų gerai gyventi dabar ir svečius priimti tada, kai jie nori atvykti. Manau, karantinas kaip reikiant tai pademonstravo.

Svarbiausia svečių priėmimo taisyklė, pirmas įspūdis. Ramūs ir su šypsena duris atveriantys šeimininkai. Tikrai ne visada man tai pavyksta. Ne kartą yra tekę pačius artimiausius pasitikti su siurbliu rankose. Viskas gerai, kai atvyksta savi žmonės, jie dar ir padeda susitvarkyti. Tačiau draugus ar pažįstamus stengiuosi sutikti kitaip.

Tikrai ne dirbtinai, ne su baline suknia ir perlų karoliais. Anksčiau pirmiausia suruošdavau namus, maistą, vaikus, o man jau kas likdavo. Jokia čia paslaptis, nieko nelikdavo. Atrodydavau betkaip ir dėl to jausdavausi prastai, pavargusi ir suirzusi.

Dabar pasiskaičiuoju savo pajėgumus. Kad laiko liktų viskam, o maisto gaminimą palieku pabaigai. Jį galiu pradėti gaminti ir svečiams atvykus. Tai malonus procesas, kuriuo tikrai verta pasidalinti. Visuomet stengiuosi sau priminti, kad auginame du mažus vaikus ir turime pakankamai veiklos, ne visada lieka laiko preciziškai iščiustyti namus. Dėl netvarkos neverta stresuoti.

Kalbu apie svečius, su kuriais susideriname atvykimą iš anksto. Netikėtai atvykstantiems svečiams pasiruošimas kiek kitoks. Nors tiesą pasakius, tipas – užsuksime už penkiolikos minučių, nėra mano favoritas.

Į ką patys kreipiate dėmesį, kai atvykstate į svečius? Ką pas kitus pastebite jūs, į tai ir patarčiau atkreipti dėmesį ruošiant savo namus. Kodėl didysis tvarkymas svečiams išvykus? Tam, kad svečiai būtų malonumas, o ne tvarką griaunantys monstrai, ypatingai, kai svečių tarpe yra mažų vaikų. Svečių sutikimui svarbiausias – pirmas įspūdis.

MŪSŲ DARBOPRINCIPAI-2

Pimas įspūdis – prieškambaris
Tvarkingai sukabinti drabužiai ir sudėti batai. Nuvalytas sieninės spintos ar ant sienos kabantis veidrodis. Nesimėtantys nereikalingi daiktai.

Pagrindinis svečių priėmimo kambarys – svetainė
Tvarkingai paruošta sofa, papurentos pagalvėlės. Nuvalytas kavos ir televizoriaus staliukas, Tv ekranas. Išsiurbtas kilimas.

Maisto gaminimas kartu arba svetainė sujungta su virtuve
Jei šios namų erdvės svečiai nematys, papildomo dėmesio neskirkite. Tačiau, jei vistik erdvė gerai matoma, atlikite šiuos darbus:

> nuvalykite buitinės technikos paviršius, ypač nerūdijančio plieno
> nuvalykite ir neapkraukite stalviršių
> nuvalykite valgomojo stalą
> išplaukite indus. Jei tam nelieka laiko, o plautuvė pilna. Indus sudėkite tvarkingai.

Vonios kambarys
Švarus veidrodis, kriauklė ir vandens čiaupas, tikrai tai pastebime pirmiausia. Švarus rankų muilo dozatorius ar muilinė. Išvalytas unitazas. Ant akių nesimėtantys nereikalingi daiktai ar nešvarūs skalbiniai, jei vonios patalpa naudojama ir skalbimui. Dušo kabina tvarkingai uždaryta arba užtrauka užuolaida. Į savo vietas sudėtos prausimosi priemonės. Jei yra, išpurtyti ir gražiai patiesti vonios grindų kilimėliai. Tvarkingai pakabinti vonios rankšluosčiai. Palikti švarūs rankšluostukai svečių rankų higienai.

Miegamasis ir vaikų kambarys
Jei juose niekas nesilankys ar sugalvos trumpam užsukti, pakaks tvarkingai paklotos lovos ir nesimėtančių drabužių. Jei vaikų kambaryje lankysis svečių, paklokite lovą ir  į vietas sudėkite žaislus bei kitus vaiko daiktus. Neliko laiko sudėti daiktus į vietas? Nieko tokio, ypatingai vaiko kambaryje. Jei nenorite, kad svečiai lankytų tam tikrus kambarius, uždarykite į juos duris.

Žinoma, niekada nesinori, kad svečių baltos kojinės virstų pilkomis, todėl išsiurbkite ir išplaukite grindis. Jei nelieka laiko abiems, tik išplaukite, taip surinksite trupinius ir kitus nešvarumus.

Išvykus svečiams, neteks liūdėti, teks tvarkytis. O jei tvarkytis nėra kada, kvieskite mūsų Balti namai komandą, kuri padės susitvarkyti.

Įsileiskite į namus gaivaus oro ar švelnaus smilkalų kvapo. Pasimerkite gėlių. Dindilin, skambutis į duris.

Gražaus laiko kartu!

Sekite SUSITVARKYK naujienas Instagram ir Facebook platformose.

SUSITVARKYK su Toma Šo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *