Mano sporto iššūkis

Tikriausia, metai geriau prasidėti ir negalėjo. Užstrigus namų tvarkoje, visai nebeliko laiko susitvarkyti likusių sričių. Ai, ką aš čia su savo pasiteisinimais, tiesiog reikėjo gero spyrio į užpakalį judėti pirmyn. Pamačiusi kvietimą į sporto iššūkį, nė nedvejodama užsiregistravau. Iki galo net neperskaičiau kas ir kaip, griebiau, žinojau, privalau. Viso užsiregistravo apie 150 žmonių. IGNITION – 21 dienos sporto iššūkis su Ignu Bakėjumi, taip pasivadino gyvenimą kaičiantis išbandymas. Koks sutapimas, taip pat 21 diena, pamaniau. Taigi, keturios treniruotės per savaitę, viso 12. Pirminis trenerio planas, į iššūkį priimti 20-30 žmonių, tačiau Ignas kartu su savimi pakvietė visus. Kiek pamenu, į pirmą treniruotę atėjo 93, kiek iššūkį ištvėrė, jau nebežinau. Vakar buvo paskutinioji treniruotė, šiandien aptarimas ir paleidžiam trenerį į Balį. Įsivaizduojat? Balinėti.

 

Jau ir nebežinau kaip viskas prasidėjo. Tik žinau, kad 21 dieną gyvenau laukimu keliauti į loftą. Puikiai pamenu, kaip pirmose treniruotėse drebėjau, iki galo neatlikau nė vieno pratimo, kaip skaudėjo rytais, kaip keikiausi ir pykau, kad taip apsileidau. O šiandien, negaliu patikėti, baigta. Visi grupiokai lyg ir laimingi, kad įveikė, lyg ir pasimetę, kad nebesidalinsime dejonėmis.
Prieš pradedant iššūkį, ne kartą buvau mačiusi My Hero įrašus, kolektyvas linksminasi, šoka, kvailioja. Svarsčiau, ar įmanoma, kad kažkada šokti pradėsiu ir aš, be vyno, žinoma. Pirmajame susitikime, dalyviai mielai pozavo, wowinosi, džiaugėsi, o aš stebiu save, matau, man sunku atsipalaiduoti, lipti per save, jaučiuosi nejaukiai, kuomet reikia išreikšti emociją, net gi paliesti kitą žmogų. Grįžusi, vyrui pasakoju potyrius ir garsiai svarstau, ar iššūkiui pasibaigus, pasikeis ne tik fizinė, bet ir emocinė būsena. Greičiausiai, ši visgi buvo svarbiausia. Išbandymo pradžioje, to nė nežinojau.

  

Prieš kiekvieną treniruotę, sudėdavome rankas į krūvą, kaip tikri sportinykai prieš rungtynes. Kuomet žmonių didelė krūva, natūraliai gaunasi, kad rankas dedame vieni kitiems ant pečių, tuomet garsiai surėkiame šūkį. Treniruotė baigiasi lygiai taip pat, o kartais net šokiais. Prireikė aštuonių treniruočių, kad galėčiau uždėti ranką nepažįstamam žmogui ant peties, ir vienuolikos, kad nors kiek imituočiau šokį. Iššūkiui judant į pabaigą, ištvermė žymiai pagerėjo, didžiąją daugumą pratimų atlaikydavau iki galo. Tokia vidinė kova vyksta, kuomet žinai, kad reikia ištverti 200 sekundžių, tik tiek. Nesustojant išlaikyti pritūpimą ar atlikti seriją atsilenkimų. Girdint skaičiavimą, rodosi, karas galvoje. Pasiduok, ne ne tu gali, skauda skauda, jau užteks, ir taip gerai, varyk varyk, keiksmažodis, keiksmažodis ir taukšt išlaikai. Tokia auforija, o nėr kada džiaugtis, girdi, tik kylam kylam, kitas pratimas. O žiūrėk ir paskutinis. Keliaujam namo. Su lyg kiekviena treniruotę, 72 laiptelius nulipti ir užlipti tapo lengviau, kol galiausiai, užlipus tik atsidūsdavau, o nebegaudydavau orą, lyg skęsčiau.

  

Atrodo, sportas tik sportas. Bet ne. Tai savęs treniravimas plačiaja prasme. Pasižadi sau, savęs nenuvilti, jaustis geriau, daugiau džiaugtis, neburbėti, kad sportas ne man, bet jau sofa, geriausia draugė. Kūno treniravimas, būdas žengti per silpną save, stipresnio link. Nes treniruojant kūna pereini tokius pokalbius su savimi, kad nė vienas vynas taip širdies neatvers. Pastovumas ir dar kartą pastovumas, sako jis. Tikrai, tos pačios taisyklės ir susitvarkyme.

Susitvarkymas prasidėjęs gruodį, šauniai tęsiasi ir žingsniuos dar toli. Pasirodo, tai ilgas procesas. Kuomet kuopiau namus, nė negalėjau įsivaizduoti, kad įgausiu tokios energijos varyti pirmyn. Neplakti savęs, nenusivilti, o skatinti ir įkvėpti. Būsiu durna, jei viską mesiu. Šaunuolė, jei keliausiu pirmyn. Kaip ir kiekvienas, padedantis sau nenumirti ant sofos iš nuobodulio. Sunku įsispirti sau į užpakalį, todėl reikia susirasti kas padėtų jį išspardyti. Toks tas gyvenimas. Kupinas išbandymų ir pergalių. Net įdomu, kas nugalės ryt. Metai prasidėjo be jokio pažado, tačiau su dideliu troškimu, nors kart, iki galo susitvarkyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *