Penktadienis

Mano vienas didžiausių pomėgių filmai. Pamokantys, graudinantys, juokinantys. Po truputį pomėgiu tampa ir knygos. Vieni jas rado anksčiau, aš kiek vėliau.
Pasaulėžiūrai praplėsti, ramybei ar atsakymams rasti, privalome domėtis. Ką įsimintino savo akimis matau, dalinuosi PENKTADIENIO skiltyje. Galbūt kažką naudingo įžvelgsite ir jūs. Nepamiškite skirti laiko sau!


Jei nemėgstate skaityti, naudojatės NETFLIX, štai Marie Kondo Tv šou „Tyding up“ (2019 m.). Apie šeimas, poras, kurioms reikia pagalbos keičiant savo namus. Kažkurioje iš serijų neabejotinai rasite save. Mes tokie skirtingi, o kartu labai panašūs. Nustebsite, kaip vieniems sunku atsisakyti drabužių, o kitiems sveikinimo atvirukų. Kaip sunku paleisti mirusio sutuoktinio daiktus, kaip sunku paleisti septynerius metus neišpakuotas dėžes ar 15 metų kolekciuonuotus sportbačius. Serijose ne tik apie tai, kaip daiktų atsikratymas keičia namus, bet kaip įtakoja santykius ir asmeninę laimę.

11

ANONSAS


Kiekvienas susitvarkymas prasideda nuo šlamšto kuopimo. Neįmanoma rasti laimės namuose, jei reikia lipti per daiktų bei drabužių krūvas. Žinoma, jei jūs minimalistas ir neturite šios problemos, knyga ne jums. Bet ši knyga tiems, kurie jaučiasi užstrigę ir nežino, nuo ko pradėti ieškoti gryno oro gurkšnio savo pačių namuose. Marie Kondo „Tvarkingų namų stebuklas“ (2016 m.), knyga apie žingsnius padėsiančius atsikratyti daiktų, sukurti tvarką namuose.

8


Apsilankymai filmuose, vis dažniau tampa mūsų su vyru trumpais pasimatymais ar keliomis moteriškomis poilsio valandomis su seserimi. Filmuose nebemėgstu popcornų ar kitų užkandžių blaškančių dėmesį. Į filmą ateinu pasikrauti, lyg perskaityti knygą per kelias valandas. Paskutinieji matyti filmai išties geri: TAMSIAUSIA VALANDA, PELĖDŲ KALNAS, o vakar Rūta (RUTA, 2018).

Ieškau filmų, kurie sukelia stiprią emociją. Per kiekvieną, verkiu. Filme, žinių reportažų ištraukos, atrodo kitaip. Stipriai istoriškai. Žurnalistų nepasverti klausimai, rodosi, lyg nacionalinė išdavystė. O filmui pasisukus netikėta linkme, supranti, viskas galėjo baigtis ir visai kitaip.

Tikriausiai, nesąmoningai noriu filmų budinančių meilę tėvynei, jos herojams kovojusiems dėl laisvės ar aukštinusiems jos vardą plaukimo takelyje.

Mes turime tokią auksinę merginą Ruta Meilutyte, su kuria verta praleisti 1 val. 24 min., verta parodyti vaikams, ko galima pasiekti, kaip atsitiesti. Verta pasimokyti, kaip užsičiaupti, jei nepavyksta parvežti visų taip laukto medalio. AČIŪ už stiprybę, drąsą ir atvirumą.

Nežinote ką veikti? Eikite pas Rūtą!

ANONSAS


Filmas Liūtas (LION, 2016), biografinis, drama.
Tikra istorija apie širdį ieškančią namų. Užsispyrimą atsakyti į klausimus ieškant savo šaknų. Neblėstančius, o vis stiprėjančius prisiminimus. Truputis Indijos ir sunkiai suvokiamos situacijos, kuomet esi mažas, vienas, bejėgis. Pasiruoškite nosinaičių, prireiks.

Untitled design (6)

IMDB: 8.1
ANONSAS


Filmas DANGAL (2016), veiksmo, biografinis, drama.
Tikra istorija apie baimę ir drąsą būti kitokiais, apie standartus, jų laužymą, siekį to, kas rodos neįmanoma. Kuomet meilė, aistra tam ką darai ir sunkus darbas, atsiperka su kaupu. Viena mergina gali pakeisti tūkstančių mergaičių likimus. Visai šeimai, vienam, dveise ar kaip kitaip.

Untitled design (5)

Geriausių filmų sąraše 72 vieta
IMDB 8.6
ANONSAS


Ignas Bakėjus knyga „Mano herojus“ (2017 m.),  saviugda ir asmeninis tobulėjimas.
Reikiamu laiku pakliuvo į mano rankas. Radau tvirtus atsakymus į kylančius klausimus. Padrasinimus, kad viskas susidėlios. Paaiškinimus, kodėl sėdime ant sofos, save kaltiname ar nesirįžtame pokyčiams. Galbūt keletą atsakymų rasite ir jūs.

Untitled design (7)