Mano metai tvarkos

Prieš kiek daugiau nei metus, mečiau sau iššūkį susitvarkyti. Toli gražu, tai nebuvo tik apie kuitimąsi spintose ar batų dėžėje. Būna, atsisėdi prieš veidrodį, žiūri į save ir sakai sau, kad nepatinki. Ne plaukai, ne blakstienos ir ne antakiai nepatinka, bet pati sau nepatinki. Spintos netvarkingos, gyvenimo įpročiai ne tokie, netvarkinga mityba ir kasdiena, netvarkingos nuotaikos bei mintys. Netvarka. O pas kitus, taip gražu.


susitvarkyk2 (4)


Praėję metai buvo išties dosnūs. Ypatingai gyvenamųjų vietų pakeitimu, nuo Vilniaus iki Švedijos, su galutine stotele Klaipėdoje. Tikriausiai, vis daugiau matysite jūrinių vaizdų, laivų, pušynų ar smėlio. Na, ir žinoma, šių metų pavasarį, šeimoje jau būsime keturiese. Geltonas žemės šuo buvo turtingas paieškomis, klausimais, sprendimais, atsakymais. Metai buvo geri.

Prieš metus atsikračiau daugybės daiktų, kartu su jais įvairiausių išgyvenimų, prisiminimų. Nors nujaučiau, kad šlamšto kuopimas atneš daugiau nei tvarką spintose. Neįsivaizdavau, kad duos tiek, kiek turiu šiandieną.


susitvarkyk2 (3)


Pamenu, kai iki paryčių gaišau savo laiką siekdama namų, kurie patiktų labiau. Kuriuose pati sau patikčiau stipriau. Ir kaip beprasmiškai atrodė, švaistyti laiką kaupiant daiktus, o vėliau vargti jų atsikratant. Beprotybė kažkokia. Ši mintis pabėgusi vis pasivydavo. Galiausiai, ėmė atsispindėti ir kitose gyvenimo srityse.

Ypatingai mokė atsirinkti. Ką ir kiek noriu turėti savo namuose. Su kokiais žmonėmis noriu bendrauti bei turėti šalia savęs. Ką noriu kalbėti, matyti, girdėti, patirti. Kokias veiklas noriu vykdyti, kokius darbuotojus bei klientus versle pasiekti. Ėmiau pastebėti kam skiriu savo laiką, energiją, pinigus.


susitvarkyk2 (5)


Prieš imdamasi veiksmų, apgalvoju. Anksčiau, pirmiausia puldavau daryti vedina impulsų bei emocijų. Šiandien, prieš kažką darydama, numatau žingsnius į priekį ir nebepuolu į pirmą pasitaikiusį traukinį. Prieš perkant naujus daiktus ar drabužius, imantis kulinarinių šedevrų, namų tvarkymo, dienotvarkės plano. Nebedarau emocinių planų nei ant popieriaus, nei galvoje, apie „ką norėčiau nuveikti šiandien ir gyvenime“, kurių vistiek neįgyvendinsiu, o vėliau už tai save plaksiu. Realistiškai pasveriu savo galimybes, laiką, energiją, norą.

Visa ko pasekoje, daugiau imuosi ir darau nei planuoju, ar pliurpiu apie tai, kaip kažko norėčiau. Nors gal nė piršto nepajudinsiu dėl to noro. Pagavau save, jog geriau jaučiuosi nuo praktinio veiksmo, nei tuščio planavimo. Neapsakomai geriau jaučiuosi nuo ryte paklotos lovos ar išplautų indų, į vietą padėtų daiktų, nei teorijos ant lapo, kad penkiolika po trijų padarysiu tai, bet štai atsirado reikalas ir to nepadariau. Ir vėl plaku, kad planas perniek.


susitvarkyk2 (2)


Įdomu, kad ta paklota lova ir išplauti indai suteikia tokio pasitikėjimo savimi. Kad į vietą padėti ir po kojomis nesimėtantys daiktai, priverčia pasitempti. Iš spintų nekrentantys drabužiai bei patalai, laiku išskalbti skalbiniai, pakeista patalynė ir rankšluosčiai, neapkrauti stalviršiai uždeda tviskančią karūną. Ne prieš kitus, bet sau. Dingsta akis trikdantis triukšmas ir įsivyrauja vidinė ramybė.

Tas padidėjęs pasitikėjimas savimi, natūraliai nubraukia rūpestį, o ką kas galvoja apie mane, mano tekstus, mano tvarką, antakių formą, kūno apimtis, gyvenamąją vietą. Man ėmė neberūpėti, kaip gražu ir gerai pas kitus, nes man tapo gerai su savimi, savo namuose. Ta jauna moteris, kuri anksčiau sau nepatiko, pamilo save iš naujo. Man nustojo reikėti pagyrimų ar pripažinimo iš aplinkinių, ypatingai tų, kuriuos menkai tepažįstų. Ėmiau save vertinti, saugoti ir palepinti.


susitvarkyk1


Taip nutiko todėl, kad besitvarkydama kėliau sau klausimus, ieškojau problemų, o vėliau atsakymų ir sprendimų situacijai pakeisti į gerą. Ieškojau tikrųjų savo vertybių, prioritetų. Tvarka stojo kasdienybėje. Radau tikrumą to, kas mane ištiesų džiugina, daro laiminga. Aš tiesiog žinau, kada elgiuosi teisingai, kada klystu. Ir tą žinau prieš save, ne kažką kitą. Prisiimu atsakomybę  už klaidingus sprendimus, pagiriu už pergales.

Galiausiai, ėmiau tikėti ir pasitikėti kitais žmonėmis. Numečiau norą viską kontroliuoti  ir siekti tobulumo, galvoti, kad žinau bei darau geriausiai. Radau savo silpnasias vietas. Atkapsčiau stiprybes. Ėmiau jas pastebėti ir kituose žmonėse.

Tokie tie mano tvarkos metai, kaip rėtis atsijojęs svarbius nuo mažiau reikšmingų.


susitvarkyk2 (1)


Gražių jums metų,
Toma Šokelė

 

8 Comments

  1. Džiaugiuosi atsitiktinai atradusi jūsų puslapį. Pati turiu problemų dėl tvarkymosi ir labai sunku išsiskirti su daiktų gausa, Suprantu, kad jie neleidžia man įvesti man norimos namuose tvarkos. Jūsų aprašomi tvarkymosi etapai ragina mane pradėti nuo man sunkaus pirmojo jūsų etapo. Manau jūsų patirtis įkvėps daugelį moterų atsinaujinti ne tik išoriniuose namuose, bet ir savo viduje. Dėkoju už atvirumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *