Gyvenimas

Ar užtenka 21 dienos susitvarkyti?

Pradėjusi šį eksperimentą, ne iki galo supratau į ką veliuosi. O įsivėliau į didelį reikalą. Pasižadėjau sau, rašysiu kiekvieną dieną. Septynias dienas tvarkysiuos namus, kitas septynias nesugriausiu tvarkos plius pradėsiu gerai maitintis, gaminti, mylėsiu kitus ir save. Žodžiu, per tris savaites užsibrėžiau tapti super moterimi.

Nuo pradžių viskas ėjosi labai gerai. Motyvacijos nors vežimu vežk. Namai gražėja, kvėpavimas gylėja. Įpusėjus antrai savaitei, mane pasiekė nuovargis ir ištikimos draugės žinutė: „Sveika! Kur nuklydai? Antra savaitė turėjo būti apie mitybą. O įkėlei įrašą apie siurblius.“ Taukšt ir prisėdau. Ne dėl to, kad įsižeidžiau ar nuliūdau. Tik supratau, kad savo skaitytojo neapgausiu, kaip neapgausiu ir savęs.

Untitled design (52)

Norėdama išgelbėti save, savo namus nuo netvarkos, ėmiausi drastiško eksperimento. Kas mane pažįsta, žino, kad maksimalizmas mano blogybė. Norėdama jo pasiekti lipu per save nepaisydama savijautos, norų, nuovargio. Dažnai tai darau ir kitų, pačių artimiausių, sąskaita. Kodėl taip nutiko ir šį kartą? Todėl, kad tokiais tempais tvarkant namus, apie tai rašant kiekvieną dieną, greta to dirbant bei rūpinantis šeima, nebelieka laiko džiaugtis sukuriama tvarka, nebelieka laiko džiaugstis namais. Tampu pavargusia, pikta tarka. Imu gilintis į smulkmenas, užstrigdama tarpinėje stotelėje. Po pirmosios savaitės užstrigau nesibaigiančioje namų tvarkoje. Nes užsinorėjau IDEALIAI. Pamiršau, ką garsiai sau pažadėjau. Turiu išmokti suderinti daugybę sričių, o svarbiausia, sutilpti į 24 valandas. Kartą, Pyteris iš Gibraltaro, atskleidė trijų aštuonetų formulę: 8 valandos darbui, 8 – pomėgiams, 8 – miegui.

Kas mane pažįsta, žino, glostau labai retai. Tikiu, kad pasverta kritika bei nepatogus patarimas padeda labiau nei bereikšmis galvos linksėjimas ir užuojautos šypsena. Todėl gauta žinutė apie nuklydimus mane pažadino. Ačiū tau labai! Šiandien pirmą kartą valgiau apie antrą valandą dienos.  Iki tol truputį pykau ant savęs, mintyse burbėjau ir ant kitų. O dabar antra valanda nakties ir ant mano viryklės kunkuliuoja sultinys. Ryt turėsime svečių. Meniu jau parengtas. Šiandien aš pradėjau gaminti.

Life's beat (6)

Galbūt apie savo dienas rašysiu rečiau. Ne todėl, kad man nepatinka, bet todėl, kad išmokčiau elgtis kitaip. Saugant save. Skiriant laiko esantiems šalia. Nepriekaištaujant sau, už tai ko labai norėjau, tačiau fiziškai NEPAVEŽIAU. Dar prieš šį eksperimentą būčiau save prikalusi prie kryžiaus už tai, kad man lyg ir nepavyksta laikytis pažado sau, nors visa širdimi noriu. Būčiau įsižeidusi, kuomet mane nutildo. Tačiau šiandien suprantu, kad tvarkausi geriau nei tikėjausi. Ne viskas pagal planą bei norus. Viskas pagal pojūčius ir realybę. Ne per 21 dieną apsi**kau, ne per 21 vieną dieną ir susitvarkysiu.

Pradėjusi eksperimentą, labiau, nei kada nors norėjau naujus metus pasitikti kitaip. Jei ne sesers gimtadienis, 12.31, ši diena man būtų ramybės, atsisveikinimų ir tylos metas. Metų pabaiga ir naujų pradžia, iš esmės, nieko nekeičia, tačiau mūsų protams ir sieloms reikia atsvaros taško atsisveikinimui ir pasitikimui. Ko ir linkiu sau bei jums visiems, per likusias šių metų dienas prisiminti, atsisveikinti, paleisti. O sausio pirmąjį pirmadienį atsibusti tokiais, kokiais ištikro norite būti. Dėl savęs. Ne dėl kitų. Saldžių sapnų.

Ar man užteks 21 vienos dienos susitvarkyti? Ne. Ar dėl to nuleisiu rankas ir nebesitvarkysiu? Ne, eisiu toliau.

Toma,
Susitvarkyk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *